> > > Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Dobry materac to inwestycja w nasze zdrowie. Odpowiednio dobrany wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, wartościowy sen i prawidłową postawę ciała.

Co to znaczy dobry materac? Dla każdego odpowiedź na to pytanie będzie inna. Zupełnie inny materac zaproponujemy dla osoby starszej, dla malucha, pary, singla lub dla Ciebie :)

Ich wspólnym mianownikiem będzie zapewnienie prawidłowego podparcia dla kręgosłupa, Materac musi nieść komfort, gwarantować ulgę naszym mięśniom, stawom oraz całemu ciału. Każdego ranka powinniśmy wstawać z łóżka zregenerowani, wypoczęci i gotowi do działania. Źle dobrany materac może sprawić, że budzimy się „połamani”, powyginani, z bólem pleców i niewyspani.

Materac mysi być przede wszystkim wygodny, wykonany z doskonałej jakości materiałów, przy użyciu nowoczesnych technologii oraz pochodzić od znanego producenta, mogącego pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży.

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Sprawdź co wziąć pod uwagę przy kupnie materaca.

Twardość materaca

Twardość materaca powinna być uzależniona od trzech głównych czynników:

  1. wagi ciała – dla lżejszych osób polecamy materace miękkie, dla cięższych twardsze
  2. sposobu oraz pozycji spania – śpiąc na boku oraz brzuchu wybierajmy materace miękkie, śpiąc na plecach twardsze
  3. osobistych preferencji

Twardość materaca – jak ją dobrać? – przeczytaj więcej na ten temat.

Wypełnienie i typ materaca

Trendy obowiązują nie tylko na wybiegach mody ale również są dyktowane przez producentów materacy. Od jakiegoś czasu niewątpliwy prym popularności wiedzie pianka termoelastyczna. Jest niezwykle miękka i przyjemna w użytkowaniu – pod wpływem ciepła naszego ciała dopasowuje się do jego krzywizn, zapewniając tym samym niewyobrażalny komfort spania. Znana jest również ze swoich właściwości ortopedycznych.

Jeśli jednak jesteś fanem bardziej tradycyjnych rozwiązań oraz materacy sprężynowych, w ofercie znajdziesz wiele interesujących modeli. Szczególnie wygodne i polecane są materace typu multipocket: ich konstrukcję tworzy cała masa pojedynczych sprężynek. Każda z nich osobno pracuje na komfort Twojego snu. Ogromną zaletą materacy typu multipocket jest świetne podparacie punkowe oraz nieprzenoszenie drgań, dzięki czemu nie czujemy jeśli nasz partner zmienia pozycję spania w trakcie snu.

materac piankowy

Producent materacy

Za dobrą jakością materaca stoi jego producent. Wszystkie modele znajdujące się w naszym sklepie pochodzą od popularnej i cenionej szwedzkiej marki Hilding. Mottem naszego producenta jest „Żyj dobrze, śpij dobrze”. Wspólnie z Hilding wierzymy, że łóżko jest ważną częścią naszego życia i najważniejszym meblem w domu.

Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

Jeśli zainwestujemy w dobry materac, zainwestujemy również w zdrowie oraz spokojny sen. Odpowiednie dobrany materac to wiele fantastycznie przespanych nocy. Cenę odłóżmy na bok – warto jest wydać więcej, a otrzymać w zamian gwarancję komfortu na wiele lat.

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń