> > > Materac dla dziecka

Materac dla dziecka powinien być wyjątkowy, zapewniać maksymalną wygodę i komfort. Aby maluch prawidłowo się rozwijał, rósł i miał mnóstwo energii do nauki oraz zabawy, musi należycie i efektywnie się wysypiać! Tylko duża dawka wartościowego snu oraz dobry materac są w stanie to zapewnić.

W sypialni rodziców i sypialni dzieci powinny znajdować się zupełnie inne materace. Dużym błędem jest kupowanie takiego samego modelu ze względu na różne potrzeby oraz preferencje spania osoby dorosłej, a dziecka.

Młody kręgosłup wymaga szczególnego traktowania, bez żadnych kompromisów. Dobry materac to przede wszystkim taki, który zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, przynosi ulgę dla mięśni oraz stawów. Źle dobrany może przyczynić się do powstania urazów oraz wad postawy.

materace dziecięce

Materac dla dziecka

Dla dzieci, które nie przekroczyły 6 lat szczególnie polecamy materace wykonane z pianki. Są delikatniejsze i stanowią lepsze podparcie dla kształtującego się kręgosłupa. Warto zdecydować się model antyalergiczny z dobrą wentylacją wkładu, która chroni młody i bezbronny organizm przed bakteriami i grzybami. Wymiary materacy dla dzieci są mniejsze w porównaniu do tych przeznaczonych dla osób dorosłych. Najpopularniejsze rozmiary to  60×120 oraz 70×140.

Materac dla dziecka w wieku szkolnym

7, 8 i 9 latki mają już większą masę ciała, dlatego śmiało mogą spać na materacu sprężynowym. Charakteryzuje się on większą wytrzymałością mechaniczną, dlatego przeżyje nawet skakanie po łóżku oraz liczne zabawy, które się na nim odbywają. Warto zdecydować się na model, który posiada kilka stref twardości, dzięki elastyczności punktowej zapewnimy dziecku wspaniały komfort spania. Materac delikatnie obtuli ciało i zapewni świetne podparcie dla kręgosłupa oraz młodych plecków.

materace dla dzieci

Twardość materaca

Dzieci są znacznie lżejsze od rodziców, dlatego ich materac powinien być bardziej miękki w porównaniu do materaca osoby starszej. Modele wyjątkowo miękkie to przede wszystkim te wykonane z  pianki termoelastycznej dopasowującej się do ciała pod wpływem jego ciepła. Materac miękki szczególnie sprawdzi się dla dziecka, które najczęściej śpi na brzuszku lub na boku. Modele twardsze, posiadają w swojej budowie matę z kokosa. Taki materac może być wygodniejszy dla dziecka, które już próbuje swoich sił w samodzielnym podnoszeniu się oraz stawianiu pierwszych kroków. Z twardszego materaca po prostu łatwiej się wstaje.

Zwróćmy uwagę na to, aby materac dla dziecka posiadał chroniący go pokrowiec. Maluchy często się moczą, natomiast troszkę starsze dzieci, jak doskonale wiemy są mistrzami brudzenia – pokrowiec przedłuży żywotność materaca, a także zabezpieczy go przed wilgocią.

materace dziecięce

Pamiętaj, że materac dla dziecka musi zapewnić dobry oraz zdrowy sen przed aktywnym dniem pełnym wyzwań – dlatego jego wybór powinien być przemyślany i świadomy.

Podsumowując, dla niemowlaka polecamy materace twardsze – musimy zapewnić odpowiednie podparcie dla kształtującego się szkieletu. Dla dziecka kilkuletniego materace miękkie i średnio miękkie i najlepiej piankowe. Dzieci w wieku szkolnym mogą już spać na materacu wykonanym ze sprężyn typu pocket lub mulitipocket. W tym wieku są już na tyle świadome swojego ciała, że śmiało możemy przedyskutować z maluchem jaka twardość mu odpowiada. W tym celu najlepiej wybrać się z dzieckiem do sklepu aby mogło położyć się na kilku różnych modelach i sprawdzić na jakim jest mu najwygodniej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Ci z wyborem najlepszego materaca dla Twojej pociechy.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń