> > > Twardość materaca – jak ją dobrać?

Królewna na ziarnku grochu? Dlaczego kobiety wolą bardziej miękkie materace?

Kobiety są lżejsze od mężczyzn, a waga ciała ma bardzo duże znaczenie przy wyborze materaca. Dla osób ważących poniżej 80 kg. polecamy materace o twardości oznaczonej jako H2. W naszym sklepie twardości oznaczamy symbolami. Dla Pań polecamy te z oznaczeniem kwiatka bawełny, które są miękkie oraz kajzerki – średnio twarde ;)

materace

Jak dobrać materac do wagi ciała?

Jeśli ważysz powyżej 80 kg polecamy dla Ciebie materac, którego twardość określona jako H3, a w naszym sklepie jako piłeczka do tenisa ;)

Dodatkowym parametrem jest Twój wzrost, ponieważ ugięcie materaca zależy od rozłożenia  naszego ciężaru. Im ktoś jest wyższy, tym bardziej jego ciężar rozkłada się równomiernie i w takim wypadku można wybrać bardziej miękki materac.

materac

Sposób zasypiania ma znaczenie

Kiedy śpimy na plecach lub brzuchu ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Jeśli natomiast preferujemy spać na boku, bardziej wciskamy się w materac, ponieważ powierzchnia, która leży na materacu jest mniejsza i przez to zapadamy się głębiej. Wtedy warto zdecydować się na materac średnio twardy.

jak dobrać materac

Osobiste preferencje

Bardzo ważne są także nasze osobiste odczucia oraz przyzwyczajenia. Stwierdzenie, że im twardszy materac tym lepiej, jest mitem. Materac musi być dostosowany do naszych potrzeb. Sposób zasypiania, nasza waga oraz to czy po prostu lepiej wysypiamy na bardziej twardym czy miękkim podłożu.

Materac nie może być zbyt  miękki, ponieważ wtedy budzimy z bólem pleców, gdyż nie dostarcza on nam dostatecznego podparcia, a nasze ciało nienaturalnie wygina się. Z drugiej strony nie może być zbyt twardy, oporny oraz nieuginający się. Musi współpracować z naszym ciałem i podpierać poszczególne krzywizny. Jeśli materac jest za twardy możemy budzić się ze zdrętwiałym kończynami, dzieje się tak, ponieważ naczynia krwionośne są zbyt mocno uciskane.

Materac o właściwie dobranej twardości, odciąża kręgosłup i zapewnia mu prawidłowe podparcie, w kształcie litery S kiedy śpimy na wznak i linii złożonej podczas spania na boku.

Materac dla dwojga

Jeśli śpicie w dwójkę na łóżku nie polecamy materaca bonellowego. Drgania przenoszą się na nim bardzo łatwo i czujemy wtedy kiedy partner zmienia pozycję spania. Problemem przy kupnie materaca może być znaczna różnica w wadze partnerów. W takim wypadku warto zdecydować na dwa pojedyncze materace, które umieścimy w jednej ramie lub materac podwójny o budowie multipocket lub piankowy termoelastyczny. W ten sposób każdy będzie mieć materac dostosowany do swoich preferencji oraz wagi.

jak dobrać twardość materaca

Twardość materaca – jak ją dobrać?

Połóż się na materacu i spróbuj wsunąć rękę pod lędźwia. Jeśli opór będzie zbyt duży, materac jest za miękki (ciało się zapada), jeśli zbyt łatwo, oznacza to, że materac jest za twardy.

Macie jakieś pytania? Skontaktujcie się z nami :)

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń