> > Sypialnia materac dla singla

Sypialnia materac dla singla

Jeśli posiadasz niewielką sypialnię musisz mieć pewność, że kreatywnie i funkcjonalnie wykorzystałeś każdą przestrzeń. Dlatego kupno łóżka oraz materaca powinieneś rozważyć pod kilkoma względami. Łóżko jest najważniejszym meblem w pokoju, w którym śpimy- mimo wszystko nie powinniśmy nim zająć całej przestrzeni. Z drugiej strony, kto nam zabroni kupić łóżko o szerokości 160 cm jeśli lubimy w nocy przekręcać się i spać nawet w poprzek? ;) Ustalmy własne priorytety! Szerokość materacy zaczyna się już od 80 cm i kończy na 200 cm. Jednak do najbardziej popularnych rozmiarów łóżek dla singli możemy zaliczyć te o wielkości 90 x 200,  120 x 200 oraz 140 x 200 cm.

Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest rodzaj materaca. W ofercie producentów znajdziemy materace sprężynowe, piankowe i lateksowe. Na jaki się zdecydować? Chyba największym plusem spania samemu, jest fakt, że mamy całe łóżko dla siebie i możemy dopasować je całkowicie pod własne potrzeby i upodobania – bez żadnych kompromisów!

Jeśli zależy nam na właściwościach ortopedycznych, świetnie sprawdzi się materac sprężynowy typu pocket lub multipocket. Zapewnia on doskonałą elastyczność punktową, dzięki pojedynczym i samodzielnie pracującym sprężynkom, które są osadzone w kieszonkach z tkaniny. Dodatkowo takie materace posiadają do 7 stref twardości. Dla Ciebie oznacza to, że Twój kręgosłup otrzymuje odpowiednie podparcie w jego poszczególnych odcinkach. Nasze części ciała nie mają jednakowej wagi. Odcinek lędźwiowo– krzyżowy oraz okolice głowy i ramion są cięższe niż np. nogi. Dobry materac z kilkoma strefami twardości zapewnia nam należyte podparcie, dzięki czemu w nocy lepiej się wysypiamy, nasze mięśnie odpoczywają, a kręgosłup się relaksuje. Zazwyczaj materace sprężynowe posiadają dodatkowe materiały, takie jak na przykład lateks czy z warstwa kokosu, które zapewniają inne właściwości.

materac Hilding Original Strong

Dwie warstwy kokosa znajdujące nad sprężynkami sprawiają, że materac jest znacznie twardszy. Takie modele są przeznaczone dla osób lubiących spać na twardym oraz dla osób o dużej masie ciała – powyżej 120 kg.

materac sprężynowy z lateksem - Hilding Original Multi

Materac sprężynowy z dodatkową warstwą lateksu jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla alergików. Ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu ogranicza występowanie roztoczy, pleśni oraz grzybów.

Możemy również zdecydować się na materac w całości wykonany z lateksu. Jego największą zaletą jest idealne dopasowanie do ciała. Bardzo dobrze przepuszcza powietrze, co znacznie ogranicza liczbę bakterii w materacu.

Wiele osób upodobało sobie właściwości materacy piankowych. Wśród tego rodzaju modeli szczególnie wyróżnia się pianka termoaktywna, która dopasowuje się do ciała pod wpływem jego ciepła. Taki materac jest spersonalizowany z Twoim ciałem- idealnie reaguje na krzywizny Twojego ciała.

materac Hilding Original Thermo

Jeśli ważysz niewiele (do 60 kilogramów) może zainteresować Ciebie model materaca stworzonego z pianki memory. Przy jego produkcji została wykorzystana nowoczesna technologia NASA. Składa się z 12-centymetrowej pianki Flexifoam oraz górnej warstwy  5 centymetrowej pianki termoaktywnej, dopasowującej się do ciała pod wpływem jego temperatury.

materac multipocket dla singla

Kupując materac oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na jego twardość, która decyduje o komforcie snu. Warto pamiętać, że materace twardsze mogą być lepszym rozwiązaniem dla osób z problemami i bólami kręgosłupa. Materac zbyt miękki nie zapewni odpowiedniego podparcia. Będziemy w niego „wpadać” . Dobrze jest wypróbować materac przed jego kupnem i na nim się położyć. Jeśli decydujemy się na zakup przez internet koniecznie wybierzmy renomowany sklep internetowy oraz sprawdzonego producenta. Obsługa sklepu na pewno pomoże nam w wyborze i doradzi w temacie sypialnia materac dla singla.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń