> > > Materac dla osoby starszej

Łóżko oraz materac dla seniora powinny być odpowiednio dobrane aby umożliwiały komfortowy i zdrowy sen. Z wiekiem ilość schorzeń niestety zwiększa się, często występują bóle karku, pleców, kręgosłupa, osteoporoza czy reumatyzm, dlatego podczas snu nasz materac powinien odciążyć kręgosłup i pozwolić zrelaksować się naszym mięśniom.

łóżko kontynentalne

Materac dla osoby starszej

Najlepszym rozwiązaniem są materace, które niwelują nacisk na szyję, barki oraz biodra. Szczególnie dobrą elastycznością punktową wyróżniają się modele kieszeniowe typu pocket i multipocket oraz piankowe: lateksowe oraz termoelastyczne. Doskonale amortyzują ciało oraz niwelują zbyt duży nacisk. Warto szukać takich modeli, które mają dodatkowe właściwości ortopedyczne. Na tym polu szczególnie wyróżniają się materace zbudowane ze sprężystej pianki wysokoelastycznej, która reaguje na ciepło ciała i doskonale dopasowuje się do jego kształtu. amortyzuje sylwetkę oraz niweluje zbyt duży ucisk.

Problemy z krążeniem

Osoby starsze często miewają kłopoty z krążeniem. W takim wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie twardości materaca. Odpowiednio dobrany model zniweluje ucisk i zapewni wiele dobrze przespanych nocy. Wspomniane już wcześniej materace wykonane z pianki termoelasycznej zapewnią prawidłowe podparcie ciała, a także wspaniały odpoczynek i relaks.

materac dla osoby starszej

Materace wykonane z pianki termoelastycznej są również polecane dla osób, które w łóżku spędzają wiele czasu. Zapobiegają odleżynom i gwarantują doskonały komfort leżenia.

Twardość materaca dla osoby starszej

Twardość materaca dobiera się do swojej wagi, ale także osobistych preferencji. Twardy materac może powodować zbyt duży nacisk i mieć negatywny wpływ na krążenie krwi, natomiast zbyt miękki nie zapewni odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. W efekcie odczuwamy ból i dyskomfort.

materac dla sieniora

Wysokość łóżka osoby starszej

Dla osoby starszej ogromnie ważne jest komfortowe wchodzenie oraz schodzenie z łóżka. Optymalna wysokość znajduje się mniej więcej na poziomie kolan. Jeśli łóżko jest za wysokie będzie trzeba się na nie wspinać, natomiast za niskie wymaga użycia siły do podparcia się oraz wstania. Optymalną wysokość mają łóżka kontynentalne. Bardzo łatwo się na nich siada, kładzie oraz leży.

Stelaże elastyczne

Stelaż spełnia bardzo ważną rolę jaką jest amortyzacja siły nacisku naszego ciała, dlatego warto zainwestować w dobry model. Oddziałuje na pracę materaca i wspólnie pracują na komfort naszego snu. Dodatkowo wpływa na odpowiednią cyrkulację powietrza w obrębie łóżka co przekłada się na ograniczenie powstawania roztoczy, bakterii, pleśni i grzybów. W ofercie ABC Sypialni znajdują się również stelaże elektryczne, z regulacją nachylenia podgłówka i podnóżka oraz sterowanie pilotem umożliwiające dopasowanie pochylenia poszczególnych obszarów: ramion i głowy oraz strefy nóg do swoich preferencji. Dzięki temu, jeśli np. cierpną nam nogi możemy wygodnie podnieść stelaż wraz z materacem do góry. Podobnie jest, kiedy chcemy wygodnie usiąść w łóżku, wystarczy podnieść górną część stelaża.

materac dla osoby starszej

 

 

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń