> > > Trendy w świecie materacy. Czy materac może być modny?

To, że trendy w modzie zmieniają się prawie z każdym nadejściem nowego sezonu wie każdy. Trendy są dyktowane przez dyktatorów mody, a następnie wcielane w życie przez tak zwane „sieciówki”. Dlatego nie raz zobaczyliśmy na ulicy osobę w takiej samej sukience, marynarce czy butach. Czy trendy w świecie materacy również istnieją? Oczywiście, że tak! Są one jednak dyktowane przez Was! 

Hilding – szwedzki producent materacy, do tworzenia swoich nowych kolekcji inspiruje się Waszymi potrzebami. Dzięki postępowi technologicznemu, mamy możliwość uzyskiwania nowoczesnych rozwiązań, konstrukcji, tkanin oraz właściwości poszczególnych komponentów materacy.

Trendy w świecie materacy

Trendy w świecie materacy

Hilding ograniczył ofertę materacy bonellowych do jednego modelu. Zaletą tej konstrukcji jest niska cena, natomiast wadą ograniczony stopień komfortu. Znacznie wygodniejsze i bardzo popularne są materace kieszeniowe. Coraz większą popularność wśród tego rodzaju materacy zdobywają  modele multipocket. Zawierają one maksymalną ilość sprężynek znajdujących się na jednym metrze kwadratowym, dzięki temu nie przenoszą drgań i wykazują doskonałą elastyczność punktową. Bardzo często materace posiadają dodatkowy wkład np. matę z kokosa lub lateks, które dostarczają jeszcze więcej właściwości użytkowania oraz podnoszą wygodę wypoczynku. Nowością wśród modeli kieszeniowych są innowacyjne materace na bazie sprężyn InterActive. W tym przypadku konstruktorzy poszli o krok dalej i ulokowali pomiędzy sprężyny dodatkowe sprężynki o mniejszej średnicy i trochę mniejszej wysokości, tworząc unikatowy system InterActive. Dzięki temu uzyskano fantastyczny komfort i miękkość przy jednoczesnym progresywnym wsparciu całego ciała. Sprężynki łagodnie podtrzymują ciało i są tak ułożone, że nie wyczuwamy ich obecności. Mimo to zapewniają kapitalne podtrzymanie, dopasowując się idealnie do naturalnych krzywizn ciała. Z miesiąca na miesiąc materace z systemem InterActive zdobywają coraz większą popularność.

Podium najbardziej popularnych materacy zajmują bezdyskusyjnie modele piankowe. To właśnie one są najczęściej wybierane przez konsumentów, a producenci skupiają się na doskonaleniu poszczególnych modeli. Do najczęściej wybieranych materacy należą modele: termoelastyczne, wysokoelastyczne oraz lateksowe.

Trendy w świecie materacy

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się materace wykonane według kosmicznej technologii! Mowa o nowoczesnym rozwiązaniu jakie daje pianka termoelastyczna. Dopasowuje się do krzywizn naszego ciała, pod wpływem ciepła, które wydzielamy. Taki materac, daje przyjemne poczucie otulania, gwarantuje idealne podparcie i niewyobrażalną wygodę leżenia oraz terapeutyczne działanie na kręgosłup. Po nocy przespanej na materacu termoelastycznym, budzimy się wyspani i wypoczęci. Cena tego rodzaju modeli jest stosunkowo wysoka, jednak wierzymy, że na zdrowiu oraz komforcie nie warto oszczędzać.

Kolejny trend w świecie materacy stanowią modele lateksowe. Są wykonywane z naturalnych surowców i cechuje je doskonała cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca. Największą zaletą materacy lateksowych jest ich antyalergiczny charakter. Lateks stanowi nieprzyjazne środowisko dla bakterii, roztoczy, grzybów oraz pleśni.

Trendy w świecie materacy

Aby znaleźć materac, które najlepiej spełnia Wasze potrzeby, zapraszamy do kontaktu z nami! Chętnie opowiemy Wam więcej o poszczególnych modelach i wspólnie znajdziemy ten jedyny!

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń