> > Przyjemna pobudka – sposoby na idealny poranek

Wierzymy, że udany poranek to zwiastun dobrego dnia! Jeśli wstaniemy przysłowiową prawą nogą, wyspani oraz wypoczęci możemy mieć pewność, że czeka nas produktywny i przyjemny dzień.

Przyjemna pobudka – sposoby na idealny poranek

Co zrobić aby nasz poranek był motorem napędowym na cały dzień? Przede wszystkim wygospodarujmy sobie rano trochę więcej minut na drobne przyjemnostki. Aby budzić się wyspanym i zregenerowanym musimy spać na wygodnym łóżku i materacu. Jeśli nie wiecie co to dokładnie oznacza, zapraszamy do lektury artykułów z których dowiecie się dlaczego warto zainwestować w dobry materac, jak dobrać twardość materaca oraz co wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka. Odpowiednio dobrany materac to inwestycja w nasze zdrowie, natomiast dobre samopoczucie to lepsza jakość życia!

poranne rytuały

źródło zdjęcia: travelingmama.net

Kolejną ważną rzeczą jest śniadanie. Warto kierować się przysłowiami:

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem a kolację oddaj wrogowi.

Śniadanie zjedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak.

Wedle przysłowia, rano możemy pozwolić sobie na znacznie więcej ulubionych smakołyków bez konsekwencji przytycia :) Zjedzone kalorie będą uwalniały się w naszym organizmie przez resztę dnia, a nic nie odłoży się w biodrach czy brzuchu.

Nasz pierwszy posiłek powinien być wartościowy i dawać nam kopa energetycznego na cały dzień! Idealne śniadanie składa się z produktów zbożowych pełnoziarnistych np. chleba razowego, płatków owsianych, muesli bez cukru, a także dodatku chudego nabiału, jogurtu naturalnego, serka wiejskiego oraz oczywiści porcji świeżych warzyw i owoców. Pamiętajmy, że posiłek oraz poranna kawa najlepiej smakują, kiedy konsumujemy je w towarzystwie :)

sposoby na idealny poranek

źródło zdjęcia: www.issycroker.com

Zadbajmy także o oprawę estetyczną śniadania. Starajmy się jeść je zawsze pięknie podane, na spokojnie i nigdy w biegu ani pośpiechu. Postarajmy się aby znaleźć rankiem czas na chwilę przyjemności – przeczytanie artykułu z gazety do śniadania, przejrzenie ulubionego bloga, wypicia filiżanki kawy na tarasie lub kanapie, spokojne kontemplowanie tego co dzieje się za oknem lub miły telefon z mamą, bratem, czy przyjaciółką.

Spróbujmy szykować się w spokoju, bez pospiesznej bieganiny – warto wieczorem podjąć decyzję o tym co następnego dnia włożymy na siebie, którą torebkę czy aktówkę spakujemy, a także co zjemy na śniadanie. Dzięki temu zyskamy rano kilka cennych minut, które możemy wykorzystać np. na wypicie pysznej kawy.

Kiedy szykujemy się do pracy czy szkoły, włączmy fajną, najlepiej muzykę – niech nam umila codzienne czynności takie jak prysznic, prasowanie koszuli, malowanie się, ubieranie czy przygotowywanie posiłku.

Na pewno lepiej będzie nam się rano odnaleźć, jeśli w mieszkaniu będzie panował porządek i o świcie w kuchni nie zastanie nas sterta zmywania czy sterta prania znajdującego się na środku łazienki.

Celebrując poranek możemy znacznie milej spędzić dzień, ponieważ już od momentu wstania poprawiamy sobie humor!

A czy Wy macie jakieś poranne rytuały, które sprawiają, że Wasz dzień jest lepszy?

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń