> > > Materac dla alergika – poznaj najlepsze modele

Materac dla alergika musi spełniać dwie funkcje: być wygodny i komfortowy oraz nie może uczulać. Alergie są przypadłością XXI wieku i cierpi na nie coraz więcej osób. Do najpopularniejszych oraz najłatwiej uczulających alergenów należą roztocza, pleśń oraz grzyby i to właśnie one lubią zamieszkiwać w naszych materacach.

Kupując materac dla alergika, należy zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonany: najlepiej sprawdzi się pianka wysokoelastyczna oraz lateks.

materac dla alergika

Materac dla alergika

Materace piankowe

Materace wysokoelastyczne zbudowane są z pianki, która nie stanowi dobrego środowiska dla bytowania oraz rozwoju roztoczy, pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów. Dla alergików polecamy materace piankowe Hilding, ponieważ oprócz właściwości antyalergicznych oferują również fantastyczny komfort i wygodę spania. Ich kolejną zaletą jest przemyślana i zaawansowana technologicznie budowa, która zapewnia przewiewność i wentylację wkładu. Dzięki temu w materacu nie gromadzi się wilgoć będąca świetną pożywką dla bakterii i grzybów.

materace dla alergika

Materace lateksowe

Materace lateksowe zostały stworzone specjalnie z myślą o alergikach. Lateks  nie zbiera kurzu, stanowi wyjątkowo niesprzyjające środowisko dla mikrobów, nie gromadzą się w nim roztocza, nie przepuszcza naszego naskórka oraz potu. Dodtakowo jest wyjątkowo wygodny i bardzo wytrzymały na wszelkie obciążenia.

Materace niewskazane dla alergika

To takie wykonane z naturalnych materiałów jak na przykład wełna, warstwa kokosu, trawa morska, ponieważ tworzą bardzo dobry klimat do rozwoju bakterii, grzybów, pleśni oraz roztoczy. Dodatkowo same w sobie mogą być uczulające.

Materace sprężynowe

Istotą ich budowy są sprężyny przykryte z obu stron na przykład płytą piankową lub lateksową. W takim materacu znajduje się dużo wolnej przestrzeni, w której może zbierać się kurz oraz nasz martwy naskórek, co stanowi doskonałą pożywkę dla roztoczy. Materace sprężynowe, szczególnie te typu multipocket są bardzo wygodne, jednak kiedy cierpimy na alergię lepiej jest się zdecydować na typowo antyalergiczne modele materacy piankowych lub lateksowych.

materac dla alergika

Pokrowiec do materaca

Pokrowiec do materaca stanowi doskonałą ochronę przez zabrudzeniami, kurzem oraz wilgocią. Powinien posiadać specjalne powłoki, chroniące przez bakteriami, kurzem i przedostaniem się wilgoci wgłąb materaca i być wykonany z bawełny lub wiskozy. W ofercie Hilding znajdują się również pokrowce wodoodporne oraz z mikrokapsułkami wypełnionymi naturalnymi probiotykami zwalczającymi nieprzyjazne nam mikroorganizmy.

Gdy cierpimy na alergię, musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu pokrowca oraz materaca. Pokrowiec powinniśmy prać przynajmniej co kilka tygodni, w ciepłej wodzie. Materac czyśćmy na sucho odkurzaczem z filtrem HEPA.

Sprawdź jak czyścić materac.

materac dla alergika

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Ci wybrać materac dopasowany do Twoich potrzeb,

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń