> > > Kiedy zmienić materac na nowy? Sprawdź kiedy czas na zmiany!

Kiedy zmienić materac na nowy? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Kiedy zmienić materac na nowy? Wiek materaca

Najdłuższy zalecany czas użytkowania materaca to 10 lat. W materacu zbiera się kurz, włosy, pot, łuszczący się naskórek. To wszystko stanowi doskonałą pożywkę dla roztoczy oraz bakterii. Przypominamy jak odświeżyć materac. Aby przedłużyć jego żywotność warto systematycznie go odkurzać, zmieniać położenie o 180 stopni oraz zabezpieczyć specjalnym ochraniaczem Hilding.

Roztocza oraz pleśń znajdujące się w materacu mogą powodować różnego rodzaju alergie, egzemę, problemy skórne, a także choroby układu oddechowego. Efektem obecności roztoczy w łóżku jest również chrapanie oraz ból gardła.

Kiedy wymienić materac na nowy

To naturalne, że materac się zużywa. Z czasem sprężyny stają się mniej sprężyste, a pianka mniej elastyczna. Śpiąc na starym materacu możecie odczuwać ból pleców, karku, mięśni, czy stawów – w konsekwencji nie wysypiacie się. Wierzymy, że sen jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie. Dlatego warto zadać sobie pytanie, ile lat ma nasz materac i czy czas już wymienić go na nowy i lepszy model? Osoby, które nie dosypiają są bardziej podatne na stres, mają problemy z koncentracją, zapamiętywaniem oraz uczeniem się.

Kiedy zmienić materac na nowy? Nowy i lepszy model

Stary i zużyty materac traci swoje właściwości. Gubi elastyczność, odpowiednią twardość i nie zapewnia właściwego podparcia dla pleców oraz karku. Zakup nowego materaca może być wydatkiem, jednak zwrot z inwestycji jest ogromny! Warto dbać o swoje zdrowie – w wyspanym ciele zdrowy duch! Po przespanej nocy, na wygodnym i komfortowym materacu mamy siłę i energię do działania. Jesteśmy gotowi stawić czoła nawet największym trudnościom. Stajemy się bardziej efektywni w pracy, mamy lepszy humor i samopoczucie.

Kiedy wymienić materac na nowy

Kiedy zmienić materac na nowy? Zmiana stanu cywilnego

Jedną z przyczyn zmiany materaca jest wymiana na większy. Jeśli zamierzacie zamieszkać wspólnie ze swoją drugą połówką, przyda Wam się kilka centymetrów szerokości więcej. Najbardziej popularnym rozmiarem materaca dla par jest 160 cm. Kawalerskie rozmiary materacy to: 80, 90 i 100 cm.

Zapraszamy do kontaktu – podpowiemy jak dobrać materac do Waszych potrzeb, jak dobrać jego twardość i na jaki model najlepiej się zdecydować!

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń