> > > Jak wybrać idealny materac?

Jak wybrać idealny materac dla siebie? Który będzie najlepszy do budowy Twojego ciała oraz potrzeb? Piankowy, sprężynowy, z  wkładem lateksowym, czy z kokosa i przede wszystkim na jaką twardość się zdecydować? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka użytecznych rad.

 

materac

Jak wybrać idealny materac?

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz materace szwedzkiego producenta Hilding. Wyróżniają się one wysoką jakością materiałów oraz nowoczesnymi rozwiązaniami.

Twardość materaca

Twardość materaca zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od Twojej wagi. Dla osób o delikatnej budowie ciała, przeznaczone są materace miękkie. Natomiast osoby o cięższej budowie, powinny zdecydować się na materace twardsze. Zwróć uwagę na to, w jakiej pozycji najczęściej zasypiasz. Osoby, które śpią na boku lub plecach, odczują większy komfort na materacu miękkim, osobom śpiącym głównie na plecach, będzie wygodniej na materacu twardym.  Właściwie dobrany materac to taki, na którym Twoje ciało nie zapada się i jest prawidłowo podparte. Materac powinien zapewnić dla kręgosłupa anatomiczne podparcie, gdy śpisz na boku. Natomiast kształt podwójnego „S”, gdy wypoczywasz na wznak lub na brzuchu.

 

materac

 

 Materace piankowe, a sprężynowe

W naszej bogatej ofercie znajdziesz materace piankowe oraz sprężynowe typu pocket i multipocket. Materace piankowe dwustronne dostarczają dodatkowych udogodnień takich jak delikatny masaż ciała, dzięki odpowiedniemu profilowaniu. Materace sprężynowe, dzięki kilku strefom twardości dopasowują się do kształtu Twojego ciała, zapewniając Ci najwyższy komfort snu. Poszczególne części Twojego ciała wywierają nierównomierny nacisk na materac, dlatego tak ważny jest wybór materaca, którego poszczególne strefy różnią się twardością i umożliwiają dopasowanie się materaca do kształtu ciała.

 

materace

 

Ile kosztuje dobry materac?

Kolejnym ważnym aspektem jest cena. Pamiętaj, że decydując się na materac droższy, możesz być pewny, że jest on wykonany z lepszych materiałów i surowców oraz dostajesz dłuższą gwarancję. Na materace z grupy Select oferujemy aż 15 letnią gwarancję.

Kupujesz materac dla dwojga? Zastanów się czy wolisz duży materac podwójny, czy dwa materace pojedyncze. Jeśli znacznie różnisz się wagą oraz upodobaniami co do twardości materaca, możliwie, że powinniście zdecydować się na dwa oddzielne materace.

Stelaż do twojego materaca

Zwróć również uwagę na odpowiedni stelaż. Najlepszym rozwiązaniem są stelaże elastyczne, czyli takie, które delikatnie odkształcają się i dopasowują do kształtu materaca. Ciężar ciała, który wywierasz na materac, przenosi się również na stelaż. Dlatego im stelaż posiada więcej elastycznych drewnianych listewek, tym lepiej rozkłada ciężar Twojego ciała. Tym samym korzystniej dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała.

materace

 

Aby Twój materac mógł służyć Ci przez wiele lat, zdecyduj się na taki, który posiada ochronny, zdejmowalny oraz pralny pokrowiec. Dzięki temu zachowasz jego czystość oraz higieniczność.

 

materac nawierzchniwoy

 

Dowiedz się więcej o naszych materacach tutaj.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń