> > > Jakie łóżko do sypialni? Na co zwrócić uwagę przy aranżacji sypialni

Sen jest jedną z najważniejszych funkcji życiowych. Ciężko pracujemy, uczymy się i aktywnie żyjemy – tylko zdrowy wypoczynek i relaks dadzą nam niezbędnej energii oraz siły do działania każdego dnia. Sypialnia powinna kojarzyć nam się z odpoczynkiem i oazą spokoju, zadbajmy o jej odpowiednią aranżację oraz oczywiście to co najważniejsze – łóżko oraz materac dobrane wprost do naszych potrzeb. Jakie łóżko do sypialni? Odpowiadamy poniżej.

Jakie łóżko do sypialni? Na co zwrócić uwagę przy aranżacji sypialni

Jakie łóżko do sypialni Na co zwrócić uwagę przy aranżacji sypialni 4

Łóżko jest najważniejszym meblem w naszym mieszkaniu. Warunkuje o dobrym i zdrowym śnie. Powinno składać się z wytrzymałej ramy oraz wygodnego materaca. Jakie łóżko wybrać? Łóżka wykonane z ramy drewnianej doskonale wpisują się w rustykalny oraz naturalny wystrój sypialni. Wyróżniają się wytrzymałością oraz ponadczasowością. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Te o prostej i delikatnej budowie odnajdą się w skandynawskich wnętrzach, natomiast te z elementami dekoracyjnymi, takimi jak pikowania lub metalowe okucia polecamy do sypialni urządzonych w eleganckim stylu glamour. Wezgłowia zbudowane z kafli lub gładkie, pozbawione ozdób i ornamentów odnajdą się w nowoczesnych i minimalistycznych sypialniach. Łóżka kute spodobają się szczególnie kobietom – ich fantazyjne wykończenie ramy podkreśli romantyczny wystrój sypialni. Dla koneserów snu oraz osób wymagających najwięcej od życia stworzone zostały łóżka kontynentalne. Dostarczają ogromnej dawki komfortu dzięki swojej przemyślanej budowie – składają się z aż trzech materacy oddzielnie pracujących na komfort snu i odpoczynku.

Jakie łóżko do sypialni Na co zwrócić uwagę przy aranżacji sypialni 3

Jakie łóżko do sypialni? Jak dopasować wielkość łóżka

Łóżko dla singla powinno mieć przynajmniej 90 cm. szerokości. Dla pary od 140 cm. i większe. Jeśli waga partnerów lub ich upodobania znacznie różnią się od siebie warto kupić dwa osobne materace o szer. 90 cm i umieścić je w jednej 180 centymetrowej ramie. Wielkość łóżka powinniśmy dopasować również do metrażu sypialni, musimy przemyśleć czy wolimy mieć mniejsze łóżko ale więcej miejsca np. na szafki nocne, czy większe łóżko kosztem przestrzeni we wnętrzu.

Warto również pamiętać o wysokości łóżka – im wyższe tym wygodniejsze, ponieważ łatwiej nam się na nim siada i prościej z niego wstaje.

Jakie łóżko do sypialni Na co zwrócić uwagę przy aranżacji sypialni

Stelaż do łóżka

Waga oraz rola stelaża dla komfortu naszego dnu często jest niedoceniana. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. Zdecydowanie najzdrowsze oraz najlepsze są stelaże  powstałe z dobrej jakości drewna: buku, dębu, mahoniu, palisandru oraz hebanu. Głównym zadaniem stelaża jest współoddziaływanie na materac oraz umożliwianie mu elastyczności tak, aby wywierał odpowiedni nacisk na ciało. Zapewnia również swobodny przepływ powietrza, co zapobiega zatrzymywaniu się wilgoci w materacu.

Piankowy czy sprężynowy – jaki materac wybrać?

Materace sprężynowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz bardzo dobą elastycznością punktową. Materace zbudowane na bazie wielu pojedynczych sprężynek (typu multipocket) nie przenoszą drgań, dzięki czemu nie czujemy kiedy nasz partner zmienia pozycję spania. Materace piankowe wyróżniają się miękkością oraz przyjemnym wrażeniem otulania. Wyjątkowo wygodne są modele termoelastyczne, które dostosowują się do krzywizny naszego ciała pod wpływem jego temperatury.

Na komfort snu wpływa także dobór materiałów, z których materac jest wykonany. Im więcej w swoim składzie naturalnych składników posiada, tym lepiej. Warto szukać materaca, którego wkład jest wykonany z bawełny, wełny, jedwabiu czy kaszmiru.

Jakie łóżko do sypialni Na co zwrócić uwagę przy aranżacji sypialni

Materac – jak kupować?

Najlepiej na własnej skórze przekonać się o wygodzie materaca. Warto przed kupnem położyć się na nim i przewrócić z boku na bok. Przy wyborze tak ważnego mebla jak łóżko oraz materac powinniśmy zaczerpnąć porady eksperta, który pomoże pomoże nam go dopasować do naszych potrzeb.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń