> > > Wkład materaca – jaki materac wybrać?

Wkład materaca

Materace są często wykonane z różnego rodzaju pianek, lateksu lub kombinacji tych materaiałów. Wiele oferowanych na rynku materacy ma ponadto także wbudowany system sprężyn (bonnellowe, a przede wszystkim kieszeniowe lub multipocketowe). Wkład materac powinniśmy dobierać indywidualne dla każdej osoby biorąc pod uwagę szereg istotnych informacji dotyczących wagi, wzrostu, ulubionej pozycji snu, preferowanej twardości, zastosowanego rodzaju stelaża,  jeśli jest taka potrzeba to także wskazań lekarza specjalisty.

 

Sprężyny bonnell

Sprężyny typu bonnell to klasyczne rozwiązanie, stosowane w materacach od wielu lat. Ich zaletą jest stosunkowo niewielka cena oraz progresywna twardość. Jest także wada – gdy na jednym  materacu bonellowym śpią dwie osoby (szczególnie dotyczy to osób o znaczej różnicy wagi) i jedna z nich zmienia pozycję podczas snu, druga odczuwa falowanie powierzchni materaca, występuje efekt fali morskiej. Zazwyczaj stsoswano sprężynę o średniej twardości, 4-zwojową z drutu 2,2 mm.

wkład materaca - sprężyny bonellowe + kokos

sprężyny bonellowe + kokos

Sprężyny kieszeniowe

Sprężyny kieszeniowe dzięki swej elastyczności punktowej gwarantują lepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała. Sprężyny nie są bezpośrednio połączone ze sobą drutem, każda ze sprężynek a jest ich 264 szt na 1 m2 jest włożona w osobną kieszonkę z tkaniny, stąd nazwa sprężyny kieszeniowe. Przykłady materacy sprężynowych kieszeniowych.

wkład materaca - sprężyny kieszeniowe 7 strefowe + pianka Flexifoam + pianka Visco + Lateks

sprężyny kieszeniowe 7 strefowe + pianka Flexifoam + pianka Visco + Lateks

Sprężyny multipocket

W porównaniu ze zwykłą sprężyną kieszeniową gwarantuje więcej niezależnych punktów podparcia, dzięki zwiększonej ilości sprężyn na 1 m² (508/m²), poszczególne sprężyny mają mniejszą średnicę (Ø 1,4 i 1,5 mm) w zależności od stref (7 stref twardości). Ma dużo większą elastyczność punktową niż sprężyna kieszeniowa. Materace kieszeniowe Multipocket.

wkład materaca - sprężyny kieszeniowe multipocket 7 strefowe + pianka Flexifoam + pianka Visco + Lateks

sprężyny kieszeniowe multipocket 7 strefowe + pianka Flexifoam + pianka Visco + Lateks

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna ma mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki. Dzięki tej strukturze uzyskuje się lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz sprężystości i elastyczności. Zapoznaj się ofertą materacy piankowych.

wkład materaca - materac z dwóch pianek wysokoelastycznych + wstawki z pianki termoelastycznej Visco

materac z dwóch pianek wysokoelastycznych + wstawki z pianki termoelastycznej Visco

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna VISCO wyprodukowana na bazie wiskozy, reaguje na temperaturę, w miejscach kontaktu z ciałem pod wpływem ciepła staje się bardziej miękka i dostosowuje się każdorazowo do kształtu ciała.

wkład materaca - materac piankowy, 11cm pianki wysokoelastycznej + 7 cm pianki termoelastycznej Visco

materac piankowy, 11cm pianki wysokoelastycznej + 7 cm pianki termoelastycznej Visco

Lateks

Pianka lateksowa powstaje w procesie wulkanizacji mleczka kauczukowego. Skład i struktura zapewnia materacom wysoki stopień elastyczności. System kanalików wewnątrz lateksu poprawia jego sprężystość i ułatwia wentylowanie.
Specjalne materace dla osób o cięższej wadze, lub po prostu dla osób, które preferują spać na twardszym podłożu, są dodatkowo utwardzone warstwą filcu lub lateksowaną płytą kokosu. Materace lateksowe.

wkład materaca - lateks

materac lateksowy

Mata z włókna kokosowego

Mata z naturalnego włókna kokosowego utwardza powierzchnię materaca. Włókna kokosu związane są w przestrzeni za pomocą sprężystego lateksu, co pozwala macie kokosowej podwyższyć twardość materaca przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Materace dodatkowo utwardzane kokosem.

wkład materaca - materac kieszeniowy 7 strefowy utwardzony warstwami kokosu

materac kieszeniowy 7 strefowy utwardzony warstwami kokosu

Warstwa filcu

Wyrób włókienniczy powstający w procesie łączenia się włókien o naturalnych właściwościach w zwartą masę. Filc utwardza konstrukcję przedłużając jego trwałość i wzmacniając jego konstrukcję. Materace utwardzane filcem.

wkład materaca - materac kieszeniowy 7 strefowy utwardzony obustronnie filcem

materac kieszeniowy 7 strefowy utwardzony obustronnie filcem

 

Nie ma jednej, idealnej dla wszystkich konstrukcji materaca. Jeśli nawet ktoś z naszych znajomych poleca określony wkład materaca, konkretną piankę lub takie czy inne sprężyny, nie oznacza to, że podobne rozwiązanie będzie optymalne również dla nas.  Jeśli masz pytania lub wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego materaca skontaktuj się z nami, pomożemy w wyborze i udzielimy fachowej rady.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń