> > > Co pomoże mi zasnąć ? – Poznaj sprawdzone sposoby!

Jest już po północy, a Ty przewracasz się z boku na bok lub próbujesz liczyć barany? Czujesz zmęczenie, a nie możesz zasnąć? Jutro czeka Cię ciężki dzień, trudny egzamin do zaliczenia lub ważna prezentacja w pracy?Podpowiadamy co zrobić, aby zasnąć z łatwością.

Co pomoże mi zasnąć – poznaj sprawdzone sposoby!

 1. Dobry materac

  Dobry materac w największej mierze jest odpowiedzialny za komfort oraz jakość snu. Model, który jest dopasowany do naszych potrzeb, zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz sprawia, że mięśnie się rozluźniają, zdecydowanie ułatwia nam zasypianie.
  Dowiedz się więcej i sprawdź dlaczego warto zainwestować w dobry materac.

  problemy ze snem

 2. Cisza i spokój

  Sypialnia powinna być oazą spokoju – wejście do sypialni oraz łóżka, musi nieść jednoznaczny komunikat dla naszego mózgu – spać! Nie powinniśmy mieć w niej telewizora, ani komputera, ponieważ emitują pole elektromagnetyczne, które może zakłócać sen. Ponadto mogą przypominać nam o pracy oraz obowiązkach, a sypialnia musi nam się jednoznacznie kojarzyć z odpoczynkiem i relaksem.
  Zadbajmy o to aby drzwi do sypialni były wyciszające. A jeśli zdarzy się, że sąsiedzi zabalują i hałasują, użyjmy zatyczek do uszu, które wygłuszą dźwięki. Dla osób, które lubią spać w egipskich ciemnościach, polecamy opaski na oczy – przysłonią światło, które wpada przez okno.

 3. Odpowiednie otoczenie

  Zadbajmy o przyjemne szczegóły w sypialni, takie jak bawełniana lub satynowa pościel, która pozwoli naszej skórze swobodnie oddychać i zachować odpowiednią temperaturę. Utrzymujmy kolorystykę pokoju, w którym śpimy w stonowanych i wyciszających kolorach takich jak błękity, beże, biel oraz pastele. Pamiętajmy o tym, aby porządnie wywietrzyć pomieszczenie przed snem i utrzymywać w nim temperaturę: 18-21 st. C.

 4. Aktywność ruchowa

  Nasz organizm musi być dotleniony, dlatego warto popołudniami lub wczesnym wieczorem udać się na przyjemny spacer. Warto także ćwiczyć siłowo, jeśli trenujemy jakiś sport problemy z zasypianiem znacznie się zmniejszają. Pamiętajmy jednak, aby nie ćwiczyć tuż przed snem, wtedy podniesiemy sobie krążenie krwi i trudniej będzie nam się wyciszyć i w konsekwencji zasnąć.

  ból pleców przyczyny

 5. Dieta

  Aby uniknąć problemów z zaśnięciem kolacja powinna być lekkim posiłkiem, który zjemy ok 2 – 3 godzin przed położeniem się spać. W ten sposób nasz żołądek będzie również mógł udać się na spoczynek, a nie trudzić trawieniem. Unikajmy również picia kawy oraz innych napoi z kofeiną po godzinie 18.

 6.  Wieczorne rytuały

  Jeśli pomimo wszystko nie możemy zasnąć, warto wziąć ciepłą kąpiel z odprężającymi olejkami eterycznymi (np. lawendowym), dodatkowo popijać ziołową herbatkę, może to być melisa, rumianek lub dziurawiec. Posłuchać usypiającej i spokojnej muzyki – doskonale sprawdzi się klasyczna, jazzowa oraz soulowa, zapalić delikatnie pachnące świece i poczuć jak ogarnia nas przyjemna i błoga senność.

  probmely z zasypianiem - skuteczne porady

  Co pomoże Ci zasnąć? Regularny tryb życia! Jeśli przyzwyczaisz swój organizm do regularnych posiłków, a także do chodzenia spać oraz wstawania każdego dnia o tej samej porze, wyregulujesz swój zegar biologiczny i pozbędziesz się bezsenności :) Odpowiednia dawka snu daje nam wiele korzyści. Sen wpływa nie tylko na regenerację naszego organizmu, ale również na zdrową i ładną sylwetkę, dlatego szkoda czasu na bezsenność, warto spać! :)

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń