> > > Modna sypialnia w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny w mieszkaniu, jest jednym z najgorętszych trendów wystroju wnętrz ostatnich sezonów. Jego korzeni możemy doszukiwać się w Skandynawii, gdzie w urządzaniu najważniejsza jest harmonia oraz praktyczność. Styl minimalistyczny daje wrażenie porządku, ładu i spokoju.

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Aby uzyskać odpowiedni efekt sypialni, należy skupić się doborze materiałów. Ich jakość jest tutaj najważniejsza. Mebli oraz dodatków jest mało, forma jest oszczędna, dlatego pierwsze na co zwracamy uwagę to kształt, faktura oraz sposób wykonania. W stylu minimalistycznym najlepiej sprawdzą się meble wykonane ze stali, metalu oraz szkła. Całość idealnie stworzą: łóżko z wygodnym materacem, dwa stoliczki nocne, szafa oraz komoda. Przytulności doda prosty i miękki dywanik, lampki nocne oraz zasłony na oknach w jednolitym kolorze.

sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym działa uspokajająco, kojąco, pozwala zebrać myśli i się wyciszyć. Jej centralnym punktem jest łóżko. Powinno mieć delikatną i prostą budowę, może być klasyczne i naturalne, wykonane z drewna lub bardziej designerskie, tapicerowane. Komfortu dopełni dobry materac, do najwygodniejszych należą materace multipocket oraz wysokoelastyczne. Posiadają wiele punktów podparcia dla kręgosłupa, różne stopnie twardości, doskonale dopasowują się do sylwetki i nie przenoszą drgań. Gwarantują doskonały i efektywny odpoczynek.

sypialnia w stylu minimalistycznym

 

Sypialnia w stylu minimalistycznym – jak urządzić?

Kolory takiej sypialni są przytłumione, zgaszone, mogą to być pastele, ale również ponadczasowa biel, szarości i beże. Wystrój wnętrza powinien być oszczędny, jednak nie musi być pozbawiony ozdób. Na ścianie powieśmy 2 – 3 proste ramy (wysmakowane artystyczne obrazy, proste grafiki, czarno białe zdjęcia). Całość dopełnijmy delikatnymi ozdobami: wazonem, figurką o geometrycznym kształcie, zegarem, a łóżko pościelmy stylowym pledem.

sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym – zalety

Zaletą sypialni w stylu minimalistycznym jest prostota w jej sprzątaniu. Większość rzeczy, przedmiotów jest schowana w szafach, szufladach, dzięki temu zdecydowanie mniej się kurzy – nie musimy przecierać bibelotów, i setek drobiazgów. Taki wystrój charakteryzuje się doskonałą jakością oraz ponadczasowością. Wbrew pozorom nie grozi nam nuda, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Sypialnia w stylu minimalistycznym jest piękna, zachwycająca, a do tego wyjątkowo modna!

sypialnia w stylu minimalistycznym

Zainteresował Cię ten styl? Zapraszamy do kontaktu, chętnie podpowiemy, które łóżko oraz jaki materac najlepiej wpasują się w ten modny wystrój wnętrza i wyjdą na przeciw Twoim potrzebom.

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń