> > > Sypialnia w stylu minimalistycznym – sprawdź jak urządzić

Styl minimalistyczny zawdzięczamy Skandynawom. Pozostałą część Europy oraz świata zainteresowali swoim minimalistycznym sposobem ubierania się, modą oraz wystrojem wnętrz – sprawdź jak urządzić sypialnię w stylu minimalistycznym.

Sypialnia w stylu minimalistycznym – zalety

Sypialnia w stylu minimalistycznym jest przede wszystkim niezagracona. W takim uporządkowanym pomieszczeniu łatwiej jest nam zebrać myśli, uspokoić, zrelaksować się i wypocząć.

Takie wnętrze jest również znacznie prostsze w sprzątaniu. Na półkach nie zalega mnóstwo drobiazgów, które zbierają kurz. Mamy otwartą przestrzeń, łatwą do odkurzenia.

Mieszkania w stylu minimalistyczny są bardzo ładne, cieszą oczy interesującym designem, prostotą, czystością, spójnością oraz meblami i drobiazgami, które tworzą fajny klimat.

sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym – jak urządzić

Urządzanie sypialni najlepiej rozpocząć od dobrania palety kolorów. Warto skupić się na kilku, np. 3 odcieniach. W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdza się szarość, biel, czerń, beż oraz pastele. Takie kolory nie są tłamszące i dominujące, stanowią perfekcyjne tło.

Największymi i najważniejszymi przedmiotami są meble i to właśnie od nich zacznijmy urządzanie się. Najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko. Musi spełniać dwa warunki, wpasować się swoim stylem i być super wygodne, komfortowe i dopasowane do naszych potrzeb.

sypialnia w stylu minimalistycznym

Idealnym modelem może być łóżko na delikatnej drewnianej ramie lub subtelne łóżko tapicerowane. Nie lekceważmy wagi materaca, to on decyduje o komforcie, higienie oraz wartości naszego snu. Do najwygodniejszych materacy zalicza się sprężynowe typu multipocket oraz piankowe wysokoelastycznetermoelastyczne. Więcej informacji o materacach oraz sposobie ich dobierania znajduje się na stronie sklepu z materacami oraz blogu o materacach.

Pozostałe meble w sypialni powinny być funkcjonalne, z gładką fakturą, proste i najlepiej w jednym –  dwóch stonowanych kolorach.

Na podłodze najlepiej jest położyć drewno. Naturalne deski ocieplą wnętrze i uczynią je bardziej przytulnym.

sypialnia w stylu minimalstycznym

W oknach sypialni w stylu minimalistycznym niech zawisną proste zasłony. Będą pasowały zarówno ciężkie i ciemne oraz delikatne, zwiewne i subtelne białe zasłonki.

Dekoracje ograniczmy do minimum. Zdecydujmy się na kilka, ale bardzo designerskich lub bliskich naszemu sercu bibelotów. Na ścianach mogą znajdować się obrazy i zdjęcia w prostych jednokolorowych ramach. Lampki nocne powinny być identyczne i nieskomplikowane w swojej formie.

Sypialnia w stylu minimalistycznym wpłynie nasze spokojne sny oraz będzie się pięknie prezentować.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

Ciekawe? Udostępnij!

Udostępnij tą stronę na swoim profilu