> > > Sypialnia w stylu minimalistycznym – sprawdź jak urządzić

Styl minimalistyczny zawdzięczamy Skandynawom. Pozostałą część Europy oraz świata zainteresowali swoim minimalistycznym sposobem ubierania się, modą oraz wystrojem wnętrz – sprawdź jak urządzić sypialnię w stylu minimalistycznym.

Sypialnia w stylu minimalistycznym – zalety

Sypialnia w stylu minimalistycznym jest przede wszystkim niezagracona. W takim uporządkowanym pomieszczeniu łatwiej jest nam zebrać myśli, uspokoić, zrelaksować się i wypocząć.

Takie wnętrze jest również znacznie prostsze w sprzątaniu. Na półkach nie zalega mnóstwo drobiazgów, które zbierają kurz. Mamy otwartą przestrzeń, łatwą do odkurzenia.

Mieszkania w stylu minimalistyczny są bardzo ładne, cieszą oczy interesującym designem, prostotą, czystością, spójnością oraz meblami i drobiazgami, które tworzą fajny klimat.

sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym – jak urządzić

Urządzanie sypialni najlepiej rozpocząć od dobrania palety kolorów. Warto skupić się na kilku, np. 3 odcieniach. W tego typu pomieszczeniach doskonale sprawdza się szarość, biel, czerń, beż oraz pastele. Takie kolory nie są tłamszące i dominujące, stanowią perfekcyjne tło.

Największymi i najważniejszymi przedmiotami są meble i to właśnie od nich zacznijmy urządzanie się. Najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko. Musi spełniać dwa warunki, wpasować się swoim stylem i być super wygodne, komfortowe i dopasowane do naszych potrzeb.

sypialnia w stylu minimalistycznym

Idealnym modelem może być łóżko na delikatnej drewnianej ramie lub subtelne łóżko tapicerowane. Nie lekceważmy wagi materaca, to on decyduje o komforcie, higienie oraz wartości naszego snu. Do najwygodniejszych materacy zalicza się sprężynowe typu multipocket oraz piankowe wysokoelastycznetermoelastyczne. Więcej informacji o materacach oraz sposobie ich dobierania znajduje się na stronie sklepu z materacami oraz blogu o materacach.

Pozostałe meble w sypialni powinny być funkcjonalne, z gładką fakturą, proste i najlepiej w jednym –  dwóch stonowanych kolorach.

Na podłodze najlepiej jest położyć drewno. Naturalne deski ocieplą wnętrze i uczynią je bardziej przytulnym.

sypialnia w stylu minimalstycznym

W oknach sypialni w stylu minimalistycznym niech zawisną proste zasłony. Będą pasowały zarówno ciężkie i ciemne oraz delikatne, zwiewne i subtelne białe zasłonki.

Dekoracje ograniczmy do minimum. Zdecydujmy się na kilka, ale bardzo designerskich lub bliskich naszemu sercu bibelotów. Na ścianach mogą znajdować się obrazy i zdjęcia w prostych jednokolorowych ramach. Lampki nocne powinny być identyczne i nieskomplikowane w swojej formie.

Sypialnia w stylu minimalistycznym wpłynie nasze spokojne sny oraz będzie się pięknie prezentować.

 

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń