Wygodne łóżko składa się z kilku elementów: dopasowanego do potrzeb materaca, stelaża elastycznego oraz odpowiedniej ramy.O tym jak jak wybrać pierwszy materac, pisaliśmy we wcześniejszym poście. Znajdziecie w nim kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie Wasze pytania. Wybór łóżka jest równie ważny – będzie ono Waszym przyjacielem i miejscem, w którym spędzacie ponad 1/3 życia.
Pierwsze łóżko – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?
Materiał
Rama łóżka może być wykonana z drewna, metalu, tworzyw sztucznych lub tapicerowana. Hilding w swojej bogatej ofercie proponuje łóżka tapicerowane. Wyróżniają się doskonałą jakością, precyzyjnym wykonaniem detali, szyć oraz cięć. Charakteryzuje je klasyczny i ponadczasowy design. Dobierzcie rodzaj materiału oraz jego strukturę do swojego wnętrza. Skóra idealnie wpasuje się do eleganckiej sypialni, a welur doda przytulności. Jest miękki, miły w dotyku i odnajdzie się zarówno we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, industrialnych jak i romantycznych.
Rodzaj łóżka
Najbardziej popularne modele łóżek to tapicerowane i kontynentalne.
Łóżka tapicerowane są uzupełnieniem oferty materacy kieszeniowych typu pocket, multipocket oraz piankowych. Gwarantują fantastyczny komfort spania, dzięki któremu każda pobudka będzie znacznie łatwiejsza. Łóżko można całkowicie spersonalizować wybierając jego model, wzór oraz tkaniny obicia.
Łóżka kontynentalne są uznawane za najwygodniejsze. Zbudowane na bazie trzech warstw: materaca typu box na ramie drewnianej + sprężyny bonell lub kieszeniowe, dwustronnego materaca głównego ( w zależności od modelu sprężyny kieszeniowe lub multipocket) oraz zapewniającego higienę snu materaca nawierzchniowego Top dostarczającego ponadprzeciętnej wygody snu i odpoczynku. Łóżka kontynentalne wyróżniają się nowoczesnym systemem sprężyn, możliwością wyboru wezgłowia oraz koloru tkaniny obicia oraz siedmioma strefami twardości materaca dwustronnego.
Design
Dzięki różnorodnej kolorystyce oraz kilku modelom wezgłowia, łóżko można dopasować do stylu pomieszczenia. Łóżka z ozdobnymi okuciami, pikowaniami, kaflami najlepiej wyglądają w eleganckich i klasycznych wnętrzach. Te gładkie świetnie sprawdzają się w sypialniach urządzonych w stylu minimalistycznym oraz skandynawskim. Łóżko musi być funkcjonalne, ale także stanowić piękną ozdobę Waszej sypialni.
Wskazówka: łóżko w ciemnych kolorach najlepiej wygląda na tle jasnej ściany. Jasne będzie pięknie prezentowało się zarówno na jasnym jak i ciemnym tle.
Stelaż elastyczny
Stelaż jest szarą eminencją łóżka skrzyniowego np. tapicerowanego – niewidoczny, ale bardzo ważny! Wspólnie z materacem, pracują nad komfortem snu. Spełnia istotną rolę jaką jest amortyzacja siły nacisku naszego ciała. Jego elastyczne listewki oddziałują na pracę materaca oraz dopasowanie do ciała. Zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu ogranicza powstawanie roztoczy, bakterii, pleśni oraz grzybów wewnątrz materaca. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są stelaże elastyczne, które pozwalają na regulację poziomu nachylenia podgłówka i podnóżka – występują w wersji regulowanej elektrycznie Moto jak i w wersji regulowanej manualnie Expert. Stelaże podnoszone typu Lift dedykujemy do łóżek z funkcją magazynowania.
Skrzynia i nóżki
Skrzynia, nazywana także otomaną jest wyjątkowo praktycznym dodatkiem do każdej sypialni. Pomieści Waszą pościel oraz wiele ważnych drobiazgów: poduszek, koców, narzut, czy prześcieradeł.
Nóżki to również istotny akcent – diabeł tkwi w szczegółach! Drewniane lub metalowe nóżki stanowią elegancki dodatek oraz wykończenie.
Wymiary łóżka
Rozmiar łóżka musi być dopasowany do wielkości materaca. Warto mieć na uwadze, że łóżko dla pary nie powinno być mniejsze niż 140 cm, a dla singla 80 cm. Jeśli Wasze upodobania odnośnie twardości materaca znacznie się różnią, możecie kupić dwa pojedyncze np. 90 centymetrowe i umieścić je w jednej ramie.
Macie jeszcze jakieś pytania odnośnie wyboru łóżka? Dajcie znać – pomożemy Wam wybrać łóżko skrojone na miarę Waszych potrzeb!