> > > Materace nawierzchniowe – wydłuż żywotność swojego materaca

Materace nawierzchniowe – dlaczego warto?

Materac nawierzchniowy może mieć kilka zastosowań. Warto położyć go na materacu właściwym, po to aby wydłużył jego żywotność. W zależności od Waszych upodobań doda miękkości lub twardości. Podniesie komfort leżenia, wypoczynku i snu. Stanowi dodatkową ochronę przed zabrudzeniem. Polecamy go zastosować na przykład wtedy kiedy pojawią się dzieci. Skoki na łóżku? Wylane kakao? Materac nawierzchniowy wiele wybaczy, a dzięki niemu materac właściwy przetrwa i „przeżyje” jeszcze długi czas!

materace nawierzchniowe hilding

Materace nawierzchniowe – zastosowanie

Materac nawierzchniowy doskonale sprawdzi się także, kiedy dotychczasowe łóżko się zniszczyło i przestało być wygodne, a nie możemy pozwolić sobie na jego wymianę. Absolutnie odradzamy spanie na starym materacu, którego pianka straciła elastyczność lub sprężyny wykrzywiły się. Spanie na wersalce, czy zniekształconym materacu może wyrządzić wielu szkód na zdrowiu. Nierówna płaszczyzna, zerwane sprężyny, czy nieodpowiednia twardość utrudniają wygodne ułożenie się i zaśnięcie. Powodują, że przebudzamy się w nocy, a rano budzimy się niewyspani, powyginani oraz z bólem kręgosłupa, stawów i mięśni.Konsekwencje zaburzeń snu to między innymi wzrost wagi ciała, zaburzenia koncentracji, uczenia się i zapamiętywania. Kiedy jesteśmy niewyspani dokucza nam rozdrażnienie, mamy mniej energii oraz gorszy humor. Nie żyjemy pełnią życia i nie wykorzystujemy naszych dni na maksa. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na wymarzony materac, ale chcemy zapewnić należytą dawkę komfortu i wygody snu, warto postawić na materac nawierzchniowy. Wyrówna zniekształconą powierzchnię i zapewni optymalną twardość. Pianka termoelastyczna nada przyjemnej i otulającej miękkości, a pianka VISCO zapewni fantastyczną elastyczną punktową oraz bardzo dobre dopasowanie do krzywizn ciała.

materace nawierzchniowe

Nawet niezniszczona wersalka czy sofa może wymagać zastosowania materaca nawierzchniowego, ponieważ znajdująca się na środku takich łóżek przerwa w miejscu łączenia połówek może zakłócać komfort snu.

materac nawierzchniowy

Materac nawierzchniowy to także idealne rozwiązanie dla studentów oraz wszystkich osób, które wynajmują mieszkania. W wynajmowanych mieszkaniach najczęściej znajdują się używane materace, łóżka czy wersalki. Ze względów higienicznych warto położyć taki materac na materacu właściwym aby zapewnić sobie higieniczny sen. Modele wykonane z wysokiej jakości pianek, dobrze odprowadzają wilgoć i nie pozwalają na rozwój roztoczy, pleśni, grzybów i bakterii. Dodatkowo wyposażone są w ściągane pokrowce, które można prać i tym samym na dłużej utrzymać czystość posłania.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń