> > > Materac piankowy czy sprężynowy?

Kupując materac do spania na pewno zastanawiasz jaki model najlepiej spełni Twoje oczekiwania i będzie dopasowany do Twoich potrzeb oraz przyzwyczajeń.

W ofercie producentów materacy znajduje się szeroki wybór materacy piankowych i sprężynowych. Sprawdź czym one się różnią i na którym będzie Ci się spało najlepiej ;)

materac piankowy czy sprężynowy

Materace sprężynowe

Najprostszym i najtańszym modelem materaca sprężynowego jest bonelowy wykononany z drutów zwiniętych w zwoje. Takie rozwiązanie niestety nie oferuje elastyczności punktowej, co znacznie przekłada się na jakość naszego snu.

materace multipocketPRZEKRÓJ MATERACa TYPU MULTIPOCKET

W rodzinie materacy sprężynowych znajdują się także znacznie bardziej wygodne modele kieszeniowe. Materace z dużą ilością pojedynczych sprężyn (im więcej tym lepiej) określane są mianem „multipocket”. Bajer tego typu materacy polega na ich specjalnie budowie -każda sprężynka znajduje się w osobnej kieszonce i samodzielnie pracuje na komfort snu. Dzięki tej technice materace kieszeniowe oferują nam wysoką elastyczność punkową, która stanowi świetne podparcie dla kręgosłupa. Dokonując zakupu zwróćmy uwagę na materiał, z którego wykonane są kieszonki. Obicie lateksowe świetnie sprawdzi się dla alergików, ponieważ stanowi środowisko niesprzyjające rozwojowi bakterii oraz grzybów. Natomiast jeśli zależy nam na dodatkowej twardości, poszukajmy modelu z warstwą kokosa.

Dla kogo materac sprężynowy?

Dla par, ponieważ dzięki osobno pracującym sprężynkom, drgania nie przenoszą się i druga osoba nie poczuje, że obróciliśmy się na z boku na boku. Modele materacy multipocket są również doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących komfort i wygodę. Dzięki kilku strefom twardości materac współpracuje z naszym ciałem i dopasowuje się do jego kształtu, pozwalając odpocząć mięśniom.

Materace piankowe

Najprostsze modele materacy piankowych wykonane z pianki poliuretanowej kupimy już za 100 zł, jednak taki materac nie posłuży nam więcej niż kilka miesięcy. Po tym czasie pianka zupełnie straci swoją elastyczność. Dlatego polecamy zwrócić uwagę na modele zbudowane z pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej. W tej pierwszej grupie znajdują się materace wykonane z pianki Visco oraz Flexifoam. Podobnie jak materace sprężynowe posiadają kilka stref twardości oraz elastyczność punktową. Zapewniają dobrą wentylację wilgoci i zdrowy wypoczynek. Materace piankowe nie posiadają pojedynczych punktów pracujących na nasze podparcie, a całą płaszczyznę, na której ciężar rozkłada się równomierniej – dla wielu osób takie rozwiązanie jest wygodniejsze.

materac piankowy wysokoelastyczny

MATERAC WYKONANY Z PIANI WYSOKOELASTYCZNEJ VISCO I FLEXIFOAM

Pianka termoelastyczna dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła. Odkształca się wolniej niż pianka wysokoplastyczna, dlatego nazywana jest leniwą. Pod wpływem temperatury idealnie przylega się do naszych krzywizn, pozwalając komfortowo wypocząć i się rozluźnić.

materac termoelastyczny

 

MATERAC TERMOELASTYCZNY

Dla kogo materac piankowy?

Materace piankowe termoelastyczne szczególnie polecane są dla osób z problemami stawów oraz cierpiących na bóle krzyżowe i kręgosłupa. Ich dodatkowym atutem jest ich stosunkowo niska waga. Materace sprężynowe są znacznie cięższe, co może być kłopotem np. przy częstych przeprowadzkach.

Jeśli nadal nie wiecie, czy zdecydować się na materac piankowy czy sprężynowy zapraszamy do kontaktu :)

Master King

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń