> > > Kiedy wymienić materac na nowy?

Czy czytając nagłówek naszego artykułu właśnie uzmysłowiłeś sobie, że dawno nie wymieniałeś materaca? Większość osób decyduje się na zakup nowego, dopiero wtedy kiedy stary już się rozlatuje lub staje się niewygodny.

Przy odpowiednim użytkowaniu materaca, czyli systematycznym czyszczeniu, a także odwracaniu go na drugą stronę i zmienianiu jego położenia o 180 stopni, systematycznym wietrzeniu przynajmniej raz na kilka miesięcy oraz przechowywaniu w odpowiednim ochraniaczu powinien nam posłużyć ok 10 lat.

kiedy najlepiej wymienić materac

O tym jak dbać o materac oraz go czyścić i odświeżyć można przeczytać w naszym starszym poście.

Pamiętajmy o tym, że materace są siedliskiem kurzu, bakterii, roztoczy, a także naszego potu i starego, złuszczonego naskórka. Każdej nocy zostawiamy w materacu ok. 1,5 g. łupieżu i martwego naskórka, a także od ok. 100 do nawet 500 mililitrów potu. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się naszym łóżkiem przez dłużej, warto zainwestować w materac lateksowy lub sprężynowy albo piankowy, które posiadają antybakteryjny wkład z lateksu. Dodatkową ochronę przed zagnieżdżeniem się takich nieproszonych gości jest antyalergiczny pokrowiec, wykonany z włókien wiskozowych, który kontroluje poziom wilgotności materaca i absorbuje ją bezpośrednio ze skóry śpiącej na nim osoby.

materac sprężynowy

Kiedy wymienić materac na nowy?

Materac wymień na nowy, kiedy tylko zauważysz, że:

– stracił elastyczność

– czujesz, kiedy Twój partner przewraca się z boku na bok

– sprężyny wbijają Ci się w plecy lub słyszysz jak pracują

– rano budzisz się „połamany”, z bólem pleców lub karku

Po 10 latach użytkowania materaca, znajduje się w nim ok. 2 milionów roztoczy, ich odchodów, a także o czym wspomnieliśmy wcześniej nasz pot oraz martwy naskórek. Długi okres gwarancji, który zapewniają producenci świadczy o doskonałej jakości materacy oraz o tym, że przed ten okres nie stracą one swoich fizycznych właściwości i będą nam służyć zgodnie z opisem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wymienić materaca wcześniej.

materac piankowy

Jak dbać o materac

Aby materac służył nam jak najdłużej powinniśmy odpowiednio o niego zadbać. Materace sprężynowe przewracajmy na drugą stronę co kilka miesięcy. Materacy piankowych nie musimy przewracać, wystarczy zainwestować w porządny stelaż, który odciąży materac i przedłuży jego żywotność. Przypominamy jeszcze o tym aby nigdy nie kłaść materaca bezpośrednio na podłodze. Musi znajdować się w ramie, po aby miał zapewniony przewiew i nie odkształcał się. W przeciwnym wypadku może zawilgotnieć i nawet spleśnieć.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń