> > > Jak wybrać odpowiednią poduszkę?

Aby dobrze się wysypiać, koniecznie musimy posiadać wygodne łóżko, materac dopasowany do naszych potrzeb, odpowiedni stelaż, a także wygodną poduszkę.

Jesteśmy zdania, że dobry materac jest w stanie zdziałać cuda dla naszego kręgosłupa oraz zdrowia, jednak właściwa poduszka uzupełni nasz komfort. Jej znaczenie dla Twojego wypoczynku jest nieocenione.

jak wybrać odpowiednią poduszkę

Każdy z nas jest inny i każdy ma inne nawyki związane ze snem. O tym, w jakich pozycjach najczęściej śpimy i co one oznaczają pisaliśmy już we wcześniejszym poście.

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć temat wyboru poduszki. To na jaki model się zdecydujemy powinno być uzależnione od tego w jakiej pozycji lubimy spać najbardziej.

Poduszka do spania na plecach

poduszka do spania na plecach

Jeśli najczęściej zasypiamy na plecach, powinniśmy zadbać o prawidłowe podparcie dla ramion oraz szyi. Doskonałym wyborem będzie średnio twarda poduszka wykonana z pianki termoaktywnej, która pod wpływem ciepła naszego ciała, idealnie dopasowuje się do jego krzywizn, zapewniając przy tym doskonałe podparcie. Dzięki temu mięśnie karku w nocy odprężają się, a my rano budzimy się jak nowo narodzeni.

W ofercie naszego sklepu znajduje się również poduszka wykonana z innowacyjnego rodzaju pianki żelowej watergell, z lekko chłodzącym działaniem.

Poduszka do spania na brzuchu

poduszka lateksowa

Kiedy śpimy na brzuchu najlepszym wyborem jest niska i miękka poduszka, stworzona z naturalnych materiałów, które umożliwiają skórze oddychanie. Poduszka powinna idealnie dopasowywać się do ciała, nie powodować ucisku oraz zapewiniać wentylację.

Poduszka Latex Sublime jest delikatnie profilowana, masująca i o tradycyjnym kształcie. Jej lateksowe wypustki zapewniają łagodny masaż kręgów szyjnych. Jest miękka i  bardzo dobrze podpiera kręgi szyjne. Dodatkowo posiada ekologiczny i antybakteryjny pokrowiec Sensity, który zawiera naturalne bakterie probiotyczne neutralizujące zapachy, alergeny, szkodliwe bakterie oraz roztocza znajdujące się w poduszce.

Poduszka do spania na boku

poduszka do spania na plecach lub brzuchu

Śpiąc na boku nasz kręgosłup potrzebuje wyjątkowego podparcia, dlatego zalecamy wybór twardszej i wyższej poduszki. Powinna mieć anatomiczny kształt, być elastyczna i odpowiednio wyprofilowana aby w wygodny sposób podpierała Twoją głowę.

Poduszka ortopedyczna

podgłówek ortopedyczny

Jeśli masz problemy z kręgosłupem polecamy podgłówek ortopedyczny Visco Magic lub Visco Prime, który łagodnie podpiera kręgi szyjne podczas snu  lub wypoczynku, utrzymując ich zdrową pozycję. Pianka Visco dostosowuje się każdorazowo do ułożenia głowy na poduszce.

podgłówek ortopedyczny Visco Magic

Wypełnienie poduszki

Wypełnienie poduszki może stanowić puch lub pierze, gąbka albo włókna bawełnianie, wełniane, lateksowe czy poliestrowe.

Pianka termoelastyczna
Pod wpływem ciepła naszego ciała zmienia swój kształt i dlatego modele poduszki wykonane z tego materiału najlepiej dopasowują się do naszego ciała. Miło nas obtulają i zapewniają bardzo dobre podparcie dla szyi. Polecamy je dla osób które lubią spać na boku lub na plecach.

Pierze i puch
Zapewnia dobrą sprężystość, jednak dosyć szybko traci swój kształt. Nie jest odpowiednie dla alergików.

Wypełnienie z włókien
Jest szczególnie polecane dla osób cierpiących na alergię. Jednak podobnie jak poduszki z wypełnieniem z pierza szybką traci swoją formę. Taka poduszka nie posłuży nam przez długi czas.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Ci wybrać poduszkę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń