> > > Jak efektywnie odpoczywać? Zostań mistrzem wypoczynku!

Jak efektywnie odpoczywać? To z pozoru łatwe pytanie pozostawia wiele odpowiedzi! Co to tak naprawdę oznacza? Wartościowy, świadomy wypoczynek, po którym naprawdę czujemy się zregenerowani i naładowani pozytywną energią. Może się to wydawać się nierealne, ale nie każdy potrafi efektywnie wypoczywać. Podpowiadamy jak zostać mistrzem wypoczynku!

Jak efektywnie odpoczywać?

Najważniejsza jest jakość wypoczynku. Powinniśmy każdy dzień zaplanować w taki sposób, aby znaleźć chwilę wytchnienia tylko dla siebie. Pamiętajcie o tym, że w zregenerowanym ciele zdrowy duch!

Po długim ciężkim dniu, większość z nas lubi po prostu rzucić się na kanapę i włączyć telewizor. Zdarza się, że jesteśmy zbyt leniwy aby spróbować wypocząć w inny sposób. Po 8 godzinach spędzonych przed komputerem, nie dokładajmy jeszcze naszym zmęczonym oczom dodatkowych godzin oddziaływania niebieskiego światła monitora, które jest szkodliwe dla zdrowia.

Jak efektywnie odpoczywać

Odpoczynek na świeżym powietrzu

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest jednym z filarów zdrowia. Wybierzcie się na spacer po pracy oraz na dłuższą wycieczkę w weekend. Wkręćcie się w jakiś sport. Możliwości jest mnóstwo: rower, rolki, jogging, joga w parku….

Zróbmy coś kreatywnego

W pracy najczęściej używamy lewej półkuli naszego mózgu do analitycznego myślenia. Po pracy dajmy odpocząć tej części mózgu i skorzystajmy z niesamowitych możliwości prawej, odpowiedzialnej za kreatywność półkuli. Odprężmy się kolorując kolorowankę, malując, tańcząc lub spisując swoje pozytywne  myśli!

Jak efektywnie odpoczywać

Wysypiajmy się

Nic tak nie regeneruje jak porządna dawka snu. Aby prawidłowo wypocząć i zregenerować swoje ciało oraz umysł pamiętajmy o odpowiedniej liczbie godzin snu. Największy wpływ na wartościowy sen ma wygodne łóżko oraz dopasowany do potrzeb materac. Weekendy są tak krótkie, że zazwyczaj chcemy wykorzystać je w 100%, planując mnóstwo aktywności. A może najbliższy weekend spędzimy bez pośpiechu? Będziemy długo wylegiwać się w naszym wygodnym łóżku? Zjemy śniadanie w łóżku, na spokojnie poczytamy gazetę i po prostu odpoczniemy we własnym domu…. Będziemy celebrować chwilę i czas spędzony z rodziną.

Jak efektywnie odpoczywać

Wyłączmy telefon – bądźmy offline

Większość z nas jest przyklejona do swojego smartfona. Niebieskie światło, które emituje może nas rozdrażniać, a także odrywać od tego co jest tu i teraz. Odłóżmy telefon na bok i zróbmy sobie detoks. Spędźmy czas z przyjaciółmi w realu. To naprawdę odpręża. Bez przerwy dzwoniący telefon i pojawiające się powiadomienia o nowych statusach na social mediach czy mailach rozpraszają i skupiają na sobie zbyt dużo naszej cennej uwagi.

Jak efektywnie odpoczywać

Zróbmy coś przyjemnego

Potraktujmy siebie wyjątkowo! Popołudnie w saunie, masaż, zabiegi odprężające w SPA… Wyjątkowo odprężający może być również spokojny wieczór w domu. Skorzystajmy z aromaterapii, do kąpieli zapalmy lawendową świecę, a następnie po prostu odprężmy się w wygodnym łóżku, czytając dobrą książkę.

Jak efektywnie odpoczywać

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń