> > Jak dbać o kręgosłup?

Siedzący tryb życia bardzo negatywnie oddziałuje na nasz kręgosłup. Wiele godzin spędzanych przed komputerem, czy za kółkiem samochodu może przyczyniać się do powstania wad postawy oraz bólów pleców. Dlatego warto dbać o kręgosłup, aby móc w pełni cieszyć się z życia!

Jak dbać o kręgosłup?

Kręgosłup jest zbudowany z wielu drobnych kostek – kręgów oddzielonych od siebie dyskami. Dyski możemy porównać do poduszek, dzięki którym cały kręgosłup jest bardzo elastyczny. Pozwala nam to na wykonywanie wielu ruchów. Sztywność i ból szyi oraz pleców to znak, że powinniśmy zadbać o kręgosłup.

Ćwiczenia na kręgosłup

Warto  znaleźć czas na kilka treningów w tygodniu. Doskonale sprawdzi się joga oraz pilates. To rodzaj ćwiczeń, które przede wszystkim stabilizują mięśnie kręgosłupa, poprawiają równowagę oraz redukują stres. Pomagają się odprężyć, rozciągają mięśnie i niwelują ból.

Jeśli kochamy sport i zależy nam na częstych aktywnościach fizycznych, najlepiej postawić na basen i spacery. To ćwiczenia, które nie obciążają kręgosłupa.

jak dbać o kręgosłup

Wygodny materac

W łóżku spędzamy bardzo dużo czasu. Przesypiamy średnio 1/3 życia, dlatego warto mieć pewność, że śpimy na materacu dopasowanym do naszych potrzeb. Musi mieć odpowiednią twardość, być wykonany z wysokiej jakości komponentów oraz posiadać magiczną moc przyciągania. Do najwygodniejszych modeli materacy zaliczamy materace sprężynowe typu multipocket oraz materace termoelastyczne. Doskonale dopasowują się do krzywizn ciała i stanowią właściwe podparcie dla kręgosłupa. Po nocy przespanej na takim materacu, wstajemy wypoczęci, wyspani i pełni energii. Nie mamy uczucia „połamania”. Czujemy się zrelaksowani, odprężeni i gotowi do działania!

Zdrowe nawyki

sposoby na bóle pleców

Pamiętajmy o właściwych nawykach. W pracy dopasujmy krzesło oraz biurko do naszej sylwetki. Powinny mieć odpowiednią wysokość. Muszą być wygodne i umożliwiać komfortową pracę. Nie garbmy się, starajmy się kontrolować nasza sylwetkę. Chodźmy wyprostowani i ograniczajmy noszenie ciężkich przedmiotów. Zdrowie jest najważniejsze!

jak dbać o kręgosłup?

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń