> > > Aranżacja wnętrz – jakie łóżko wybrać do sypialni

Jak dobrać łóżko do sypialni?

Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, przede wszystkim wielkość sypialni, ponieważ nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się duże łóżko kontynentalne. Ważny jest także styl sypialni, w jakim jest urządzona oraz fakt, czy jest to miejsce jedynie do spania, czy może mieści się w nim również kącik do pracy?

Łóżko bez wątpienia jest najważniejszym meblem w sypialni, dlatego warto zdecydować się na łóżko wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, przyjemnej w dotyku i pasującej do całego wnętrza rodzaju i koloru tkaniny. Powinno być trwałe, solidnie wykonane i z dopasowanym do Twoich potrzeb materacem.

Królewski sen na łóżku kontynentalnym

Łóżka kontynentalne uznawane są za najwygodniejsze i zapewniające najlepsze podparcie dla kręgosłupa. Dzieje się tak ze względu na ich specyficzną konstrukcję, na którą składają się zazwyczaj 3 materace niezależnie pracujące na Twoją wygodę i komfort snu.

Łóżko kontynentalne jest dużym meblem, który najlepiej sprawdzi się w większej sypialni, w której będzie można wyeksponować jego zalety. Takie jak chociażby praktyczne wezgłowie oraz jego wysokość, zapewniającą bardzo wygodne siadanie i wstawanie z łóżka.

łóżko kontynentalne

 Łóżko do sypialni minimalistycznej

Jeśli chcesz, aby w Twojej sypialni nie znajdowało się wiele mebli, aby sprawia wrażenie czystej i przejrzystej, najlepszym wyborem będzie delikatne łóżko tapicerowane.

Proste kształty, delikatna forma,  brak rozpraszających zdobień wpływają na świetną równowagę.

łóżko tapiecrowane

 

Minimalistyczna sypialnia służy tylko do spania i odpoczywania, nic Cię w niej nie rozprasza, nie ma w niej zbędnych i zagracających przedmiotów oraz mebli. Pełen spokój i harmonia!

minimalistyczna-sypialnia

 

Nowoczesna sypialnia – jakie łóżko dopasować?

W takiej sypialni znajdują się proste, ale innowacyjne rozwiązania, a także żywe kolory, metal, drewno, szkło i aluminium. Meble sypialniane są przede wszystkim praktyczne i posiadają wiele funkcjonalności.

Łóżko nie jest tylko meblem, to miejsce, w którym czyta się książki ale także ogląda filmy i spędza czas z rodziną. Dlatego powinno mieć więcej zalet niż tylko wygodny materac. Warto pomyśleć o komfortowym wezgłowiu, które stanowi wygodne oparcie albo może skrywać praktyczną półeczkę.

łóżko tapicerowane z wezgłowiem

łóżko tapicerowane z półeczką w wezgłowiu

Pokój romantyczki

W pokoju każdej marzycielki, w którym dominują pastele, miękkie tkaniny oraz motywy kwiatowe świetnie sprawdzi się łóżko w jasnym kolorze, puchate i zaokrąglonych kształtach.

Przykryj je narzutą, połóż kilka poduszek i efekt romantycznego pokoju gotowy!

łóżko tapicerowane

łóżko w stylu romantycznym

Pikowane wezgłowie i mały stolik nocny będą doskonałym uzupełnieniem łóżka.

Sypialnia w stylu glamour – dobierz eleganckie łóżko

Do takiej sypialni dobierz  łóżko z pikowanym wezgłowiem lub stylową ramą w eleganckich kolorach, np. beżowym, śliwkowym lub brązowym. Pasuje do niego satynowa narzuta i futrzane oraz jedwabne poduszki. Łóżko może być wykonane z elementów drewnianych lub miękkiego obicia.

łóżko do sypialni glamour

łóżko w stylu glamour

 

Aranżacja wnętrz – jakie łóżko wybrać do sypialni

Podsumowując, decydując się na rodzaj łóżka do sypialni przede wszystkim warto zdecydować się na jego odpowiedni rozmiar. Materac dla jednej osoby powinien mieć przynajmniej 90 cm, dla dwóch osób minimum 140 cm.

Łóżko powinno odpowiadać swoim wyglądem, kolorem oraz materiałem, z którego jest wykonane do wystroju wnętrza, być jego głównym elementem.

Jeśli Twoja sypialnia spełnia większą role niż pokoju tylko do spania i również w niej pracujesz, potrzebujesz miejsca do wstawienia biurka lub sekretarzyka. Ważne jest wtedy rozmieszczenie łóżka względem pozostałych mebli sypialnianych.

Poniżej ciekawe przykłady zaaranżowania przestrzeni.

biurko w sypialni

miejsce do pracy w sypialni

 

sypialnia z biurkiem

 

biurko w sypialni

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń