> > > 3 zasady zdrowego trybu życia

Wiosna oraz lato zbliżają się wielkimi krokami, dlatego zabierzmy się jak najszybciej za projekt plaża! :) O zdrową sylwetkę powinniśmy jednak dbać przez cały rok – pamiętaj, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Poznaj 3 zasady zdrowego trybu życia, dzięki którym będziesz czuć się dobrze we własnym ciele!

3 zasady zdrowego trybu życia

1. Dieta

zdrowa dieta

Dieta musi być przede wszystkim zbilansowana. Nasz organizm potrzebuje zarówno węglowodanów, białek oraz tłuszczy. Stosując popularne diety białkowe lub wykluczające tłuszcze możemy sobie bardziej zaszkodzić niż spotkać się z oczekiwanym efektem. Dzienny jadłospis powinien składać się z 5 małych posiłków, a także zawierać jak najwięcej sezonowych owoców oraz warzyw, być bogaty w produkty zbożowe, ryby i kwasy nienasycone, które znajdziemy mi.in. w tłustych rybach morskich i owocach morza, oliwie z oliwek, siemieniu lnianym, czy orzechach. Każdego dnia powinniśmy wypijać około 2 litrów wody, aby oczyszczać organizm z toksyn i wspomagać trawienie.

2. Odpowiednia dawka snu

zdrowe życie

O znaczeniu snu pisaliśmy już nie raz. Sen to przede wszystkim niezbędny odpoczynek i regeneracja. Kiedy śpimy w naszym organizmie dochodzi do wielu znaczących procesów komórkowych oraz tkankowych, które wpływają między innymi na gojenie ran, a także utrwalenie naszej pamięci oraz przyswajanie informacji.

Ciekawostką jest, że odpowiednia, czyli 7 – 8 godzinna dawka snu ma również nieoceniony wpływ na szczupłą sylwetkę. Chcesz zachować odpowiednią wagę? Wysypiaj się! :)

Zaburzenie i niedobór snu wpływa na dekoncentrację, rozdrażnienie, kiepskie samopoczucie, trudniejsze uczenie się i zapamiętywanie, a nawet może doprowadzić do groźnych chorób związanych z krążeniem krwi.

Dowiedz się więcej o negatywnych skutkach niedoboru snu.

Aby każdego ranka budzić się rześkim i wyspanym, koniecznie musimy posiadać wygodne łóżko oraz materac. Jeśli będą dopasowane do naszych potrzeb, a także wykonane z doskonałej jakości materiałów możemy liczyć na wiele doskonale, wartościowo i komfortowo przespanych nocy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź dlaczego warto zainwestować w dobry materac.

3. Aktywność fizyczna

zdrowy tryb życia

Systematyczny wysiłek ruchowy nie tylko pomaga utrzymać dobrą figurę likwidując tkankę tłuszczową, ale również wpływa na nasze zdrowie. Przyczynia się do redukcji złego cholesterolu, poprawia krążenie, powoduje powstawanie tak zwanych hormonów szczęścia – endorfin i wzmacnia odporność organizmu, dzięki czemu rzadziej chorujemy.

Przestrzegając tych 3 prostych zasad zdrowego trybu życia na pewno będziemy czuli się lepiej i szczęśliwiej! Ale nie zapominajmy przy tym o dogadzaniu sobie i sprawianiu przyjemności. Spędzajmy jak najwięcej czasu nad tym co kochamy robić i co sprawia nam przyjemność. Korzystajmy z uroków życia, śpijmy do południa, ucinajmy sobie drzemki, jedzmy pyszne i pięknie podane dania i pamiętajmy o odpoczynku! Bądźmy dla siebie ważni.

Miłego weekendu!

Życzy Abc Sypialni

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń