> > > Zwiększ komfort swojego snu – rośliny w sypialni

Smog coraz częściej spędza nam sen z powiek. Nasz organizm mierzy się z cząstkami benzo(a)pirenu (silny związek rakotwórczy), metalami ciężkimi, tlenkami siarki oraz wieloma innymi szkodliwymi substancjami lotnymi i pylistymi. Skażone powietrze może prowadzić do wielu groźnych zachorowań, w tym astmy, licznych nowotworów, a także chorób układu oddechowego i krwionośnego. Podpowiadamy jak poprawić jakość powietrza  w domu, aby ten nadal pozostał naszym azylem. Miejscem, w którym nic nam nie zagraża i możemy przed wszystkim się schronić.

Jak stworzyć swój azyl

Sypialnia to miejsce naszego odpoczynku. Wygodne łóżko, dobrany do potrzeb materac, cisza, spokój oraz czyste i świeże powietrze – to niezbędne elementy, zapewniające zdrowy i komfortowy sen. Niestety jakość powietrza w Polsce zostawia wiele do życzenia. Jak sobie pomoc?

jak oczyścić powietrze w mieszkaniu

Kwiaty stanowią fantastyczną ozdobę. Sprawiają, że w pomieszczeniu robi się przytulniej i ciekawiej. Co więcej, posiadają zdolności do absorbowania dwutlenku węgla i produkcji tlenu. Potrafią stworzyć zdrowy mikroklimat, nawilżają powietrze oraz wspomagają jego oczyszczanie z zanieczyszczeń.

Rośliny, które oczyszczają powietrze

Rozmaite gatunki paproci doskonale sprawdzają się w oczyszczaniu powietrza w domu. To może mało efektowne rośliny, jednak są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu oraz mało wymagające. Skutecznie wiążą toksyczne substancje i zapewniają „świeży” tlen. Neutralizują również szkodliwe promieniowanie emitowane przez komputer i telewizor.

Aloes zwyczajny posiada bogate właściwości lecznicze. Filtruje i nawilża powietrze z zanieczyszczeń, a nocą wytwarza tlen i pochłania dwutlenek węgla. Wyposażony jest w grube i mięsiste liście. Preferuje stanowisko słoneczne i pokojową temperaturę. Dlatego warto go trzymać w doniczce, na parapecie. Podlewać oszczędnie i nie bezpośrednio na liście.

Dracena jest łatwa w uprawie i szybko się regeneruje, więc idealnie sprawdzi się u osób, które „nie mają ręki do kwiatów”. Ma ciekawy wygląd i bardzo dobrze prezentuje się w nowoczesnych mieszkaniach.

jak oczyścić powietrze w mieszkaniu

Fikus to także bardzo ładna roślina, posiada drobne i błyszczące liście. Pochłania wyjątkowo dużą ilość szkodliwych substancji toksycznych. Dobrze znosi słabe oświetlenie i nie jest chimeryczny.

Rośliny wniosą piękno, spokój oraz świeżość do naszej sypialni. Warto wzbogacić swoje mieszkanie o przynajmniej kilka egzemplarzy!

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń