> > Wybierając materac zadbaj o zdrowie i higienę snu

Kupując nowy materac często nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób o niego dbać aby zapewnić jak największą higienę, komfort użytkowania i jednocześnie wydłużyć jego żywotność.
Ważne jest zachowanie kilku prostych zasad, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie właściwości materaca.

Jak zatem wybrać materac aby w trakcie używania go dbać o zdrowie i higienę snu?

Materac

Idealna czystość i świeżość materaca

Jeśli zależy nam na jak najłatwiejszym utrzymaniu czystości i świeżości materaca najlepiej wybrać taki model, który ubrany jest w pokrowiec z możliwością prania. Wśród oferowanych pokrowców można znaleźć takie, które można prać w temperaturze do 60°C oraz takie, które można wyprać w temperaturze 40°C .

Na czystość i świeżość materaca wpływa jednak nie tylko możliwość wyprania pokrowca. Należy pamiętać również o regularnym odkurzaniu materacy, które jest bardzo dobrym sposobem na pozbycie się kurzu i roztoczy.

Warto również zadbać o systematyczne odwracanie materaca o 180°, tak aby jego ewentualne „wygniatanie” następowało równomiernie z każdej strony. Wkład materaca jest zbudowany symetrycznie i dlatego takie odwracanie jest wręcz wskazane. Dodatkowo, jeśli kupiliśmy materac
dwustronny, zalecamy co kilka miesięcy odwrócić go również na drugą stronę.

Dobrym rozwiązaniem, zapewniającym lepszą ochronę materaca właściwego przed zniszczeniem, zabrudzeniem, a jednocześnie wydłużającym żywotność materaca, może być zakup materaca nawierzchniowego. Dodatkowo materace Hilding typu TOP umożliwiają odczucia jeszcze większego komfortu podczas snu.

Aspekt zdrowotny

Czas snu, to czas, w którym każdy chce się zrelaksować, odpocząć i nabrać nowych sił. Nikt nie lubi jeśli jest on czymkolwiek zakłócony. Szczególnie wrażliwi w tym aspekcie mogą być alergicy. Z myślą o Nich wiele materacy posiada specjalne pokrowce antyalergiczne, wykonane z włókien, które nie podrażniają i nie uczulają. Standardem są obecnie pokrowce o właściwościach antybakteryjnych, antygrzybicznych czy antystatycznych.

Jeśli potrzebujesz rady odnośnie wyboru materaca skontaktuj się z nami, a nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów. 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń