> > > Top 8 zalet snu

Wyspani możemy więcej!

Regeneracja

W trakcie snu nasze ciało i umysł regenerują się. Wszystkie komórki i tkanki odnawiają się. Organizm wypoczywa i wycisza się, a uszkodzone komórki nerwowe odbudowują się.

Lepsza pamięć

Kiedy śpimy mózg „porządkuje” zebrane w ciągu dnia informacje. Te nieprzydatne „wyrzuca”, a  ważne utrwala. Sen korzystnie oddziałuje na nasza zdolność uwagi, koncentracji oraz uczenia się.

Rośniemy w siłę

zalety snu

Podczas snu uwalniany jest hormon wzrostu. Dlatego dzieci oraz młodzież potrzebują znacznie więcej snu niż osoby dorosłe.

Jesteśmy zdrowsi

Sen warunkuje o naszym zdrowiu. Podnosi naturalną odporność organizmu, a nawet chroni przed przedwczesnym starzeniem się. Łagodzi powstałe w organizmie stany zapalne, które powodują wiele groźnych chorób. To także najlepsze lekarstwo na stres. Odpowiednia dawka snu wpływa na obniżenie ciśnienia krwi oraz poziomu „złego” cholesterolu.

Kreatywne myślenie

Kiedy jesteśmy wyspani, nasz mózg pracuje znacznie lepiej. Wpadamy wtedy na więcej kreatywnych rozwiązań i wykazujemy się analitycznym i twórczym myśleniem. Po dobrze przespanej nocy, mamy głowę pełną pomysłów.

v

Lepsze wyniki sportowe

Sen to doskonała metoda na poprawę wyników sportowych! Zregenerowany organizm jest bardziej wytrzymały, silny i czujny. Śpiąc odnawia się energię zużytą w trakcie dnia – dosłownie ładujemy baterie.

Szczupła sylwetka

Badania wykazują, że, dobrze wypoczęte osoby są szczuplejsze. Ich metabolizm jest sprawniejszy i mają mniejszą potrzebę łaknienia. Sen i metabolizm kontrolowane są przez te same obszary w mózgu. Gdy jesteśmy śpiący uwalniane są do krwi te same hormony, które sprawiają, że czujemy się głodni.

zalety snu

Dobre samopoczucie

W wyspanym ciele zdrowy duch! Brak snu może przyczynić się do depresji. Komfortowo przespana noc pomaga się odprężyć i myśleć pozytywnie. Kiedy jesteśmy wyspani, wszystko wydaje się prostsze i do „ogarnięcia”.

To co, kładziemy się dzisiaj wcześniej spać?

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń