> > > Sypialnia w kawalerce

W małych mieszkaniach, szczególnie takich o charakterze studia, często zdarza się, że nie ma miejsca na to aby wydzielić osobne pomieszczenie na sypialnię lub jest go tak mało, że musimy sprytnie i maksymalnie funkcjonalnie je urządzić oraz umeblować.

Aneks sypialny

Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma miejsca na sypialnię lub ten dodatkowy pokój ma inne zastosowanie np. na biuro lub pokój dziecięcy możesz zorganizować aneks sypialniany.

Dobrym miejscem dla łóżka będą kąty (w zacienionym miejscu lepiej się śpi) aby przestrzeń pod oknem zostawić na przykład dla stołu. Łóżko nie powinno również stać w miejscu gdzie przecinają się nasze ścieżki, czyli tam gdzie często przechodzimy. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca aby pomieścić zarówno łóżko jak i sofę sofę, wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje rozkładana kanapa, która pełni funkcję sypialną w nocy, a w trakcie dnia służy do przyjmowania gości oraz odpoczywania.

Jednak gdy posiadamy trochę więcej metrów kwadratowych warto pomyśleć o wygodnym i komfortowym łóżku. Powinno mieć delikatną konstrukcję, tak aby nie przytłoczyło mieszkania i fajnie do niego się do niego wpasowało.

Naszym zdaniem najważniejszy jest komfort snu, który jest jedną z ważniejszych składowych naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Dlatego jeśli stoimy przed dylematem kupna rozkładanej kanapy lub wygodnego łóżka z porządnym i dopasowanym do naszych potrzeb materacem piankowym lub sprężynowym kosztem innego mebla lub zajęcia większej przestrzeni, zdecydowanie warto zdecydować się  na łóżko.

W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się łóżko tapicerowane Hilding Aster. Ma delikatny, klasyczny i elegancki design, który nie przytłoczy pokoju.


łóżka tapicerowane

Mieszkając w małym mieszkaniu, musimy efektywnie wykorzystywać jego przestrzeń, dlatego dobrym pomysłem będzie także łóżko tapicerowane Daisy z dodatkową wbudowaną półeczką, która pomieści książki i wiele potrzebnych przedmiotów potrzebnych nam tuż przed snem, takich jak krem, okulary, czy chusteczki. Śmiało może nam zastąpić nocny stolik.


łóżko tapicerowane2

Aby zapewnić sobie namiastkę sypialni oddzielmy łóżko od pokoju parawanem, tkaniną, ścianką działową lub półką.

sypialnia w kawalerce

 

sypialnia w kawalerce

łóżko w kawalerce

Sypialnia w kawalerce

W kawalerkach pokój przeznaczony do spania ma zazwyczaj około kilu metrów, dlatego najlepszym wyborem będą łóżka o wymiarach 80 lub 90×200 cm dla tcyh, którzy śpią sami oraz 140×200 cm dla par.

Zapraszamy do kontaktu z nami! Chętnie pomożemy Wam wybrać łóżko, które idealnie sprawdzi się w Twoim mieszkaniu :)

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń