> > > Styl kolonialny w Twoim wnętrzu

Styl kolonialny we wnętrzach jest bardzo modny, charakterystyczny i wyrazisty, cechuje go tajemniczość i pewna magia. Spodoba się osobom ceniącym tradycyjne i klasyczne rozwiązania, kolory ziemi oraz naturalne materiały takie jak skóra i drewno. To połączenie stylu europejskiego ze wschodnim orientem. Styl kolonialny jest podróżą w czasie, przygodą i wspomnienieniem dalekich podróży, które sprawdzi się zarówno w mniejszych jak i większych przestrzeniach.

 

sypialnia w stylu kolonialnym

homedit.com

Styl kolonialny w Twoim wnętrzu

W XIX wieku styl ten dominował w domach Europejczyków powstałych w tropikalnych krajach. Charakteryzuje się stonowanymi, eleganckimi barwami natury, motywami etnicznymi, zwierzęcymi, afrykańskimi oraz pełnymi uroku bibelotami.

styl kolonialny

secretcitywalk.com

Jak stworzyć styl kolonialny?

Aby stworzyć kolonialny nastrój we wnętrzu należy zwrócić uwagę na tkaniny: grube dywany, skórzane lub aksamitne obicie sof i foteli, poduszki zdobione zwierzęcymi motywami: pasami, cętkami, plamami. Tkaniny mogą mieć również afrykańskie zdobienia, czyli geometryczne wzory oraz kontrastowe zestawy kolorów: czarno-białe, brązowo-beżowe z ciepłymi akcentami żółci, czerwieni oraz pamarańczy. Wzory należy łączyć bardzo umiejętnie ze sobą, najbezpieczniej zdecydować się na dwa desenie.

styl kolonialny

Kwintesencją stylu kolonialnego są dodatki oraz bibeloty. Bez nich mieszkanie będzie zupełnie przeciętne. Mogą to być różnego rodzaju pamiątki z podróży, porcelanowe naczynia, filiżanki, rytualne maski, figurki zrobione z kości słoniowej, amulety, instrumenty, zdjęcia, portrety, lustra w drewnianych ramach oraz dzieła sztuki i rzemiosła z Czarnego Lądu.

W wnętrzach powinno znajdować się ciemne, egzotyczne drewno (mahoń, heban, tek) oraz eleganckie meble z epoki wiktoriańskiej. Na ścianach dobrze wygląda farba o stonowanych kolorach takich jak beż, zieleń czy brąz lub tapety z motywami roślin tropikalnych.

styl kolonialny

stripesandshadowes.blogspot.com

Meble w stylu kolonialnym mają znaczenie

Meble muszą być wykonane z naturalnych surowców: drewna, skóry, rattanu, bambusa, wikliny oraz mieć prostą formę. Podłoga oraz okna również powinny być wykonane z drewna – najlepiej wyglądają dębowe.

Dużą rolę odgrywa odpowiednie, ciepłe światło w postaci punktowych lampek oraz świec. Dopełnieniem wystroju będą bujne rośliny oraz kwiaty.

Inspiracją do stworzenia kolonijnego klimatu w mieszkaniu mogą być dla Ciebie kultowe filmy: „Pożegnanie z Afryką” lub „Angielski pacjent”.

styl kolonialny

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń