> > Spanie z psem lub kotem – wady i zalety.

Spanie z psem lub kotem

Ponoć wszyscy właściciele psów lub kotów śpią ze swoimi pupilami, ale nie wszyscy się do tego przyznają ;) Ile jest w tym powiedzeniu prawdy oraz jakie korzyści i negatywne skutki niesie to za sobą?

Spanie z psem lub kotem. Zastanawiacie się dlaczego psy tak bardzo kochają spać na kanapie lub łóżku? To właśnie tam generuje się centrum Waszego życia. Na kanapie spędzacie wiele czasu, przyjmujecie znajomych. Waszemu pupilowi takie miejsce, kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Dodatkowo śpiąc na podwyższeniu pies czuje się bezpieczniej. Osoby, które mają koty doskonale wiedzą, że dosłownie chodzą one swoim właścicielom po głowie ;) Koty lubią spać blisko naszej twarzy, na poduszce lub rozkładają się nam na klatce piersiowej lub plecach. W ten sposób szukają bezpiecznego i ciepłego schronienia do spania.

spanie z psem lub kotem

Spanie z psem lub kotem może zaburzać nasz sen. Koty często „wędrują” po łóżku, ugniatają łapkami nasze ciało, a psy często lubią wyskoczyć z łóżka, sprawdzić co się dzieje za oknem, po to żeby zaraz znowu wrócić pod kołdrę. Z drugiej strony rytmiczne mruczenie kociaka lub ciepłe ciało psa, jego równy oddech lub zabawne chrapanie działa na nas usypiająco oraz uspokajająco.

Audrey Hepburn z kotem - spanie z psem lub kotem

Panuje przekonanie, że jeśli pozwolimy zwierzakowi spać w naszym łóżku, uzna on je swoje terytorium. Większość psów podporządkowuje się swoim właścicielom, jednak niektóre rasy pragną przejąć dominację. Aby do tego nie doszło nie pozwól swojemu zwierzakowi spać na poduszce i wejdź pierwszy do łóżka, a dopiero później zaproś gestem psa. Pamiętaj, że jeśli nauczysz małego szczeniaka spać razem z Tobą i będziesz chciał oduczyć go tego po kilku latach, może być Ci trudno. Dlatego jeszcze przed zakupem psa zadecyduj, czy chcesz z nim spać.

spanie z psem lub kotem

Wiele osób zastanawia się nad higienicznym aspektem spania ze zwierzętami. Pasożyty odzwierzęce są dla nas niebezpieczne. Lekarze odradzają spanie z kotami, które wychodzą z domu, ponieważ przenoszą wiele bakterii. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia się, należy dbać o higienę czworonogów, regularnie je kąpiąc, czesząc oraz odrobaczając. Psy odrobaczamy co pół roku, koty częściej – co 3 miesiące. Nie zapominajmy również zabezpieczyć zwierzaka przed pchłami oraz kleszczami. Po spacerze koniecznie wycieramy psu lub kotu łapki. Ze swoim pupilem na powinni spać alergicy oraz astmatycy. Psia sierść i łupież są doskonałą pożywką dla roztoczy zamieszkujących nasz materac. Warto zainwestować w materac antyalergiczny. Łóżko powinniśmy często odkurzać oraz nałożyć specjalny pokrowiec.

spanie z psem lub kotem

 

Jeśli uznacie, że spanie z psem lub kotem ma więcej wad niż zalet, ale chcecie spać blisko niego stwórzcie mu specjalne legowisko blisko Waszego łóżka ;)

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń