> > > Spanie w podróży

Zdarza Ci  się często podróżować samolotem, samochodem, pociągiem lub autokarem? Wykorzystaj ten czas na relaks i utnij sobie przyjemną drzemkę. Spokojny sen w podróży jest możliwy.

Spanie w podróży

Przedstawiamy tipy jak wyspać się w podróży:

Spanie w samolocie

Lot samolotem zazwyczaj trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin – warto ten czas wykorzystać na regenerującą drzemkę.

Najwygodniejszym i najspokojniejszym miejscem są fotele przy oknie i w pobliżu skrzydeł samolotu. Więcej miejsca na nogi znajdziesz w rzędzie awaryjnym, a na środku samolotu najmniej odczujesz turbulencje. Wybierając miejsce przy oknie, przede wszystkim będziesz mógł się o nie oprzeć, ale również nikt nie będzie Ci przeszkadzał żeby np. przejść do toalety. A Stewardessy przechadzające się wtem i z powrotem po pokładzie nie zaburzą Ci drzemki i nie szturchną w łokieć wózkiem. Staraj się również wybierać miejsca z dala od toalety. Spokojny lot utrudniać Ci będą tłumy ludzi urządzające sobie wycieczki, a także nieprzyjemny zapach z niej się wydobywający.

https://abcsypialni.pl/

Podróżujesz między kontynentami i znacząco zmieniasz strefę czasową? Czy wiesz jak radzić sobie z jet lagiem? Podczas takiej wyprawy nasz organizm może reagować w nietypowy sposób. Pojawia się między innymi bezsenność i zmęczenie, a także rozregulowanie przemiany materii. A najgorsze jeszcze przed nami…. Nasz wewnętrzny zegar biologiczny zostanie przestawiony do góry nogami.
Aby zmniejszyć skutki jet laga warto przygotować się do zmiany czasu i kłaść się spać godzinę później, bądź wcześniej już na kilka dni przed wyjazdem.

Pamiętaj aby w samolocie, który leci na zachód spróbować jednak nie zasnąć. Po przylocie nie poddawaj się ogarniającemu Cię uczuciu zmęczenia i połóż się spać dopiero wtedy kiedy przyjdzie pora nocna. Kiedy lecisz na wschód sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Zapewne nie odczuwasz zmęczenia, jednak spróbuj zasnąć, a po przylocie dopasować się nowego rytmu dobowego.

Wybierając się w podróż ubierz się wygodnie- nie strój się. Wybierz ubrania z naturalnych i przewiewnych materiałów jak: bawełna, len, jedwab, wełna. Koniecznie załóż płaskie buty. W samolocie przydadzą ci się skarpetki, nawet latem! Ze względu na zawsze włączoną klimatyzację może być Ci zimno w  stopy.

Wspomagacze drzemki

spanie w podróży

źródło zdjęcia: http:wishlistsandwanderings.com

Szczególnie jeśli wybierasz się w długą podróż weź ze sobą kilka umilaczy oraz gadżetów, które pomogą Ci zasnąć. Upewnij się, że masz w telefonie przyjemną, wyciszająca oraz relaksującą playlistę oraz spakowane słuchawki. Pamiętaj również o zatyczkach do uszu oraz opasce na oczy. Tylko w niektórych liniach lotniczych rozdają koce oraz poduszki, dlatego warto mieć ze sobą duży szalik, którym w razie czego można się okryć lub włożyć pod głowę, aby stanowił miękkie podparcie. Bardzo przydatna jest poduszka w kształcie rogala, utrzymuje nasz kark i głowę w mniej więcej tej samej pozycji. Można ją kupić w wersji dmuchanej (zajmuje mało miejsca) lub wypełnionej odkształcającą się pianką. Poproś stewardessę o kubek mleka – on również pomoże Ci wpaść ramiona Morfeusza. Niektórych usypiają filmy – skorzystaj z samolotowego odtwarzacza i obejrzyj coś nudnego albo wyjątkowo długiego.

Podczas lotu samolotem działa siła odśrodkowa, która wzmaga uczucie senności, dlatego wiele osób praktycznie nie musi się wysilać aby zasnąć, bo automatycznie sami zasypiają, kiedy tylko samolot wzbije się na wysokość przelotową.

Spanie w samochodzie

Samochód osobowy jest stosunkowy wygodny do ucięcia sobie drzemki. Dla osób, które cierpią na chorobę lokomocyjną sen może być jedyną szansą na spokojne odbycie podróży. Warto wtedy zaopatrzyć się w aviomarin oraz poduszkę rogala – aby głowa nie lata nam na boki, co mogłoby spowodować nawet uszkodzenie kręgów. Dodatkiem może być przyjemna muzyka i już słodko śpimy!

sen w podróży

źródło zdjęcia: hesundaychapter.com

Spanie w autobusie

Aby ułatwić sobie drzemkę wybierzmy miejsce obok okna, będziemy mogli o nie oprzeć głowę jeśli znudzi nam się opierania jej o zagłówek. Dodatkowo zmieniający się krajobraz za oknem może wpłynąć na nas usypiająco. Zaletą tego miejsca jest też fakt, że nikt nie będzie nas rozpraszał przechodząc przejściem między siedzeniami. Starajmy się szukać miejsca na środku pojazdu – tam mniej trzęsie. Jeśli nadal nie możemy zasnąć sięgnijmy po ziołowe leki nasenne.

Spanie w pociągu

Kiedy wybieramy się w samotną podróż lepiej jest nie zasypiać, ze względu na ryzyko kradzieży. Jeśli jednak monotonna jazda pociągiem nas usypia, usiądźmy w wagonie, który znajduje się jak najbliżej konduktora oraz owińmy sobie torbę wokół ręki lub ciała, tak abyśmy poczuli kiedy ktoś się do niej dobiera.

W każdej podróży warto pamiętać o piciu wody, gdyż często w środkach komunikacji powietrze jest suche i łatwo możemy się odwonić.

Pamiętajcie – podróżnicze niezbędniki ułatwiające komfortowe spanie w podróży to: relaksująca playlista na telefonie, zatyczki do uszu, opaska na oczy, szalik, którym możemy się okryć kiedy zrobi się zimno, poduszka w kształcie rogala podtrzymująca głowę i zapobiegająca uszkodzeniu kręgów przy ruszaniu głową, tabletki aviomarin oraz butelka wody :)

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń