> > > > Siła snu – poradnik dla zmęczonego rodzica

Mamo, Tato – wyśpij się!

W życiu prawie każdego człowieka pojawia się taki moment, kiedy jest się permanentnie zmęczonym, a zarazem najszczęśliwszym na świecie. Mowa o  narodzinach potomka! To czas ogromnej radości, wielu wyzwań i niezapomnianych chwil. Podpowiadamy wszystkim młodym Mamom i Ojcom jak przetrwać tą jazdę na rollercoasterze! Jak się wysypiać i łapać każdą wolną chwilę na regenerujący sen i niezbędny wypoczynek.

Siła snu

Sen jest podstawą odnowy biologicznej oraz ważnym czynnikiem warunkującym o naszym zdrowiu. Kiedy się wysypiamy mamy silniejszą odporność, większą sprawność intelektualną oraz lepszy nastrój i humor. Kiedy w naszym życiu pojawia się rodzina i mamy znacznie więcej obowiązków niż tylko praca od 9 do 17, musimy stać się mistrzami planowania drzemek i łapania każdej nadarzającej się okazji do snu.

Regenerująca kąpiel

Zajmujcie się dzieckiem na zmianę. Kiedy Twój partner usypia maluszka, Ty weź relaksującą kąpiel i pozwól sobie na chwilę luksusu. Zapal zapachową świeczkę i dodaj do kąpieli olejek lawendowy, który ukoi Twoje zmysły. Wieczorna kąpiel pozwala „zmyć z siebie dzień” i  włączyć tryb „relaks”. Następnie załóż piżamę i rozkoszuj się wieczorem w domu.siła snu

Ograniczcie emisję niebieskiego światła

Kiedy dziecko w końcu zaśnie, macie chwilę dla siebie. Zamiast oglądać telewizję, czy przeszukiwać otchłań internetu na smartfonie, lepiej wykorzystać ten czas na wcześniejsze położenie się spać. Niebieskie światło, które emitują ekrany, zaburza nasze wydzielanie melatoniny, co w konsekwencji przyczynia się do zaburzeń snu. Znacie to uczucie, kiedy jesteście tak bardzo zmęczeni, ale nie możecie zasnąć? To właśnie efekt przeglądania social mediów przed pójściem do łóżka!

siła snu

Wypracujcie rutynę

Kiedy dzieci są już starsze, warto wprowadzić rutynę dla snu. Ustalcie stałą porę, kiedy idą do łóżka. Sprawcie, aby ten moment był miły. W żadnym wypadku nie gańcie dzieci i kiedy coś przeskrobią, nie mówcie „bo zaraz pójdziecie spać!”. W ten sposób sen zacznie kojarzyć im się z karą i czymś nieprzyjemnym. Nauczcie dzieci odczuwać przyjemność z kładzenia się do łóżka. Możecie skropić ich poduszki olejkiem lawendowym, a przed snem czytać bajki.

Uspokójcie myśli

Jeśli obudzicie się w nocy, a potem nie możecie ponownie zasnąć, spróbujcie na nowo się odprężyć, zamiast myśleć o tym, że za 3 godziny musicie znowu wstać. Warto wziąć kilka głębokich oddechów, pomedytować przez kilka minut, a nawet włączyć wyciszającą muzykę.

siła snu

Wygodny materac

Postawcie na wygodny materac! Małe dzieci budzą się często w nocy, przez co czas Waszego snu znacznie się skraca. Wygodny materac jest w stanie zrekompensować Wam braki snu. Dostarcza komfortu leżenia oraz sprawia, że nawet krótki wypoczynek niesie za sobą niezbędną regenerację.

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń