> > > Materac sprężynowy – który wybrać? Jaki materac będzie najlepszy?

 

Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny, ponieważ decyduje o Twoim komforcie oraz higienie snu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy, piankowych, sprężynowych, lateksowych, warto zatem znaleźć ten jeden, jedyny idealnie dostosowany do Twoich potrzeb materac.

Dzięki naszemu przewodnikowi poznasz materac sprężynowy, jego zalety i budowę.

Wybierz najlepszy materac sprężynowy dla siebie.

W ofercie sklepu abcsypialni.pl znajduje się  10  dwustronnych materacy sprężynowych w wielu wariantach rozmiarowych oraz cenowych. Wszystkie posiadają takie cechy wspólne jak: nowoczesne, osłonięte pianką  sprężyny typu pocket i multipocket,  zapewniające elastyczność punktową uzyskaną dzięki niezależnej pracy pojedynczych sprężynek, zdejmowalne i pralne pokrowce oraz aż 7 stref twardości.

materac sprężynowy select plus

Materac sprężynowy jest stworzony dla tradycjonalistów, którzy cenią solidne konstrukcje, a także wygodny, komfortowy oraz zdrowy sen. W ofercie posiadamy materace szwedzkiego producenta Hilding, w których wykorzystane są dwa rodzaje sprężyn, kieszeniowa, zwana również pocketową oraz multipocket. Różnica polega na tym, że w systemie multipocket zastosowano dużo więcej sprężyn, przypadających na każdy metr kwadratowy materaca. W praktyce oznacza to, że dzięki większej ilości niezależnych punktów podparcia Twojego ciała oraz lepszej elastyczności punktowej, materac dopasowuje się do  budowy Twojego ciała, a Ty śpisz lepiej i wygodniej! Pod ciężarem Twojego ciała najbardziej uginają się te części materaca, na które wywierasz najsilniejszy nacisk, czyli  ramiona oraz strefa bioder. Na takim materacu kręgosłup jest podtrzymywany i zachowuje swój anatomiczny kształt, nie wykrzywiając się. Wstając z łóżka , ciężar Twojego ciała nie przenosi się przez sprężyny, co nie powoduje zmiany nacisku ani drgań, dzięki czemu nie budzisz swojego partnera.  Zarówno w modelu sprężyn pocket i multipocket, każda spiralka jest otoczona woreczkiem z fizeliny, przez co sprężyny nie ocierają się o siebie i cicho pracują.

materac sprężynowy

Każdy materac znajdujący się w naszej kolekcji bazuje na sprężynie kieszeniowej (pocket) lub multipocket i jest połączony z pianką Flexifoam oraz innymi dodatkami, które wpływają na jego unikatowość.

Płyta kokosowa

Zalecana jest dla osób lubiących spać na twardym podłożu, lub posiadających problemy z kręgosłupem, ponieważ nadaje wysoką twardość materacu, a także zapewnia cyrkulację powietrza, dzięki czemu materac nie jest narażony na zawilgocenie i tym samym na rozwój bakterii i roztoczy.

Lateks

Jest połączeniem naturalnego mleczka kauczukowego oraz syntetycznej pianki lateksowej i stosowany po to, aby uzyskać sprężystość, trwałość oraz wytrzymałość materaca. Zapewnia średnio-twarde, wielopunktowe oraz rehabilitacyjne podparcie dla kręgosłupa. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniu, w którym panuje spora wilgoć, pianka lateksowa chroni przed materac przed pleśnią oraz grzybami, przeciwdziałając alergiom.

W kolekcji Select znajdują się materace spełniające nawet królewskie wymagania. Szczególnie ciekawy jest materac sprężynowy Select Multi, łączący wygląd materaca piankowego z konstrukcją materaca sprężynowego. Wykonany na sprężynie multipocketowej  obłożonej obustronnie pianką o podwyższonej elastyczności Flexifoam, z warstwą lateksu i z warstwą pianki termoelastycznej, dopasowującej się do Twojego ciała pod wpływem temperatury, zapewnia 7 stref twardości i fantastyczny komfort, dzięki któremu codziennie budzisz się wyspany i wypoczęty.

Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny materac sprężynowy Labyrinth z kolekcji Select Plus. Zapewnia zdrowy klimat snu oraz idealną regulację temperatury i wilgotności wkładu dzięki zastosowaniu pianki AventO2 z unikalnymi i niepowtarzalnymi w  materacach konkurencyjnych producentów ekstraktami  z naturalnej lawendy oraz alpejskich ziół.

materace sprężynowe

Dodatkowymi atutami materacy Hilding są wzmocnione, piankowe boczki, dzięki którym siadając na skraju łóżka, nie załamujesz jego brzegu i nie deformujesz materaca. Do materacy dedykowane są specjalne bawełniane lub wodoodporne ochraniacze, zabezpieczające materac przed kurzem, roztoczami oraz różnymi zabrudzeniami. Materace są dostępne w kilku twardościach: miękkie, średnie, twarde oraz bardzo twarde.

materace sprężynowe

Jeśli masz materacowy zawrót głowy i nie wiesz jaki model spełni Twoje oczekiwania – koniecznie skontaktuj się z nami!

 

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń