> > > > Kosmos! Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna została stworzona przez naukowców NASA w 1966 roku z zamysłem przeznaczenia do budowy poduszek powietrznych. Doskonała technologia pianki reagującej na ciepło ciała zainteresowała producentów materacy, którzy udoskonalili projekt i umożliwili jego przeniesienie do naszych domów w latach 80.

materac termoaktywny

Pianka termoelastyczna – zalety

Największą zaletą pianki termoelastycznej, zwanej również leniwą są jej ortopedyczne właściwości. Materace tego typu działają dwufazowo, najpierw dopasowują się do nacisku, który wywiera nasze ciało, a następnie dokonuje się mięknięcie pianki pod wpływem jego ciepła. Oznacza to, że tam gdzie naciskamy najbardziej (linia ramion oraz bioder) materac rozgrzewa się i mięknie najmocniej, relaksując ciało, kości oraz mięśnie. Tym sposobem redukuje bóle i napięcie kręgosłupa.

materac termoelastyczny Hilding

 

Dużą zaletą pianki termoelastycznej jest równomierne rozłożenie obciążenia, które poprawia krążenie krwi i przeciwdziała odleżynom. Jest zalecana dla osób z chorobami stawów, a także z problemami drętwienia kończyn.

materac termoelastyczny Select Hilding

Jej kolejną zaletą jest fakt, że nie przenosi drgań, dzięki czemu nie poczujesz, że w nocy Twój partner przewrócił się na drugi bok, czy wstał z łóżka.

materace termoaktywne

Jeśli w ciągu nocy często zmieniasz pozycję, przekręcasz z boku na bok, możesz mieć pewność, że materac termoelastyczny nadąży za Twoim ciałem i bez przerwy będzie dopasowywał się do jego krzywizn, dzięki przejmowaniu ciepła. Jak tylko wstaniesz z materaca, powoli wróci on do swojego pierwotnego kształtu.

Pamiętaj o tym, że testując  przed zakupem materac wykonany z pianki termoelastycznej w pierwszym odczuciu, może on wydać się twardy, dopiero, kiedy chwilę poleżysz na nim zrobi się komfortowo miękki.

materac termoelastyczny

W Abcsypialni znajdziesz szeroki wybór materacy termoelastycznych producenta Hilding.

 

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń