> > > Jedzenie na dobry sen

To co jemy przekłada się na nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz lepszy sen. Jeśli miewacie problemy z zasypianiem, winy możecie doszukiwać się w diecie. Podpowiadamy co jeść na dobry sen!

Wieczorny posiłek powinien być niewielki i lekkostrawny. Noc to czas na regenerację, a nie intensywne trawienie. Idealnie, jeśli pomiędzy naszą kolacją, a śniadaniem jest około 12 godzin odstępu. Układ trawienny ma wtedy szansę odpoczynek.

porady na dobry sen

Spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym przyczynia się do bezsenności. Z diety warto wyeliminować produkty, które powodują gwałtowny wzrost zawartości cukru we krwi i zwiększenie produkcji insuliny. Taki posiłek daje uczucie ciężkości oraz  poczucie zmęczenia. Przed snem zrezygnujmy z jedzenia pieczywa pszennego, białego ryżu, makaronu i owoców. Postawmy na produkty o niskim indeksie glikemicznym, takie jak: pieczywo pełnoziarniste, warzywa, kasze. Wypróbujcie przepis na frytki z batatów, chipsy z jarmużu lub pieczone warzywa z przyprawami korzennymi. To świetny pomysł na kolację!

jedzenie na dobry sen

Przed snem należy ograniczyć potrawy smażone oraz bogate w nasycone kwasy tłuszczowe (szynki, czerwone mięso, kiełbasa). Zamiast tego warto sięgnąć po produkty obfitujące w kwasy omega-3, witaminy z  grupy B, witaminę C, E, białko oraz błonnik. Zdrowo przygotować coś gotowanego z wody lub na parze, kolacja na „ciepło” korzystnie wpływa na sen.

Unikajmy niezdrowego i przetworzonego jedzenia: słodyczy, słonych przekąsek typu chipsy i paluszki. Które nie tylko niekorzystnie odbijają się na jakości naszego snu ale i na zdrowiu oraz ogólnym dobrym samopoczuciu.

jedzenie na dobry sen

Nie zalecamy picia alkoholu przed pójściem do łóżka. Powoduje płytki i niespokojny sen. Nie należy także pić napojów kofeinowych oraz palić wyrobów tytoniowych.

Pamiętajmy, że zdrowy sen pomaga nam wypocząć i zregenerować siły.  Odpowiednie odżywianie pomaga w efektywnym zasypianiu i wysypianiu się.

 

 

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń