> > > Jak wybrać materac ?

Jak wybrać odpowiedni materac?

 

Materac sprężynowy, kieszeniowy, wysoko elastyczny, a może lateksowy?

 Meble wypoczynkowe, sofy, wersalki, narożniki… Nawet te najlepsze nie są przystosowane do regularnego spania na nich co niektóre mają tzw. „funkcję spania” jednak na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie. Takie meble zazwyczaj są zbyt twarde, ponieważ przystosowane są do siedzenia i cały ciężar ciała spoczywa na małej powierzchni. Dlatego nie jest możliwe stworzenie mebla wielofunkcyjnego, na którym będziemy komfortowo wypoczywać równocześnie w pozycji siedzącej jak i leżącej. Na łączenie funkcjonalności mebli często decydują się użytkownicy mniejszych mieszkań, pamiętajmy jednak, że zdrowy i komfortowy sen może nam zapewnić tylko dobry, odpowiednio dobrany pod nasze indywidualne potrzeby materac. Materace konstruowane są tak, aby podpierać całe ciało w pozycji leżącej.

Stopień twardości materaca

Właściwie dobrany materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien zapewnić kręgosłupowi anatomiczną pozycję podczas snu, czyli linię poziomą, kiedy leżymy na boku oraz kształt „podwójnego S”, gdy wypoczywamy w pozycji na wznak lub na brzuchu. Materace HILDING gwarantują właściwe podparcie całego ciała, dzięki wkomponowanym specjalnym 7 strefom twardości. Charakteryzują się także wysoką elastycznością punktową, czyli posiadają zdolność dopasowywania się do anatomicznych krzywizn naszego ciała. Zbyt twardy materac może spowodować, że Twoje mięśnie pleców i karku zamiast odpoczywać – będą pracować, aby utrzymać kręgosłup w linii. Zbyt miękki sprawi, że mięśnie również będą czynne, aby zrekompensować brak wsparcia kręgosłupa. Najlepiej więc kierować się zasadą „złotego środka” i wybrać materac średniej twardości. W przypadku schorzeń kręgosłupa zalecamy konsultację ortopedyczną. Lekarz określi jaką twardość materaca dobrać.

7 stref twardości materaca

Materace HILDING posiadają trzy stopnie twardości:

H4 bardzo twardy – waga ciała powyżej 100kg

H3 twardy – waga ciała powyżej 80kg

H2 średni – waga ciała do 80kg

 

Rodzaje materacy

 

Materace sprężynowe bonellowe

Materace, w których zastosowano wkład sprężynowy typu bonMaterac bonellowyell, posiadają system połączonych ze sobą sprężyn, przy czym charakterystyczne jest to, że ich średnica w części środkowej jest mniejsza niż średnica części zewnętrznych. Powoduje to, że stosunkowo niewielkie obciążenia materaca wywołuje nieznaczny opór sprężyny. Większy nacisk powoduje zwiększenie siły wypierania. Prosta konstrukcja połączonych ze sobą sprężyn sprawia, że materace bonellowe są niezbyt drogie, ale i nie mają właściwości rehabilitacyjnych. Wysoka elastyczność powierzchniowa sprawia, że dwie osoby śpiące razem odczuwają wyraźnie wszelkie ruchy towarzysza.

Materace sprężynowe kieszeniowe

Każda pojedyncza sprężyna jest umieszczona w materac kieszeniowyoddzielneMaterac sprężynowy kieszeniowyj kiszonce wykonanej z tkaniny, która dodatkowo wygłusza jej pracę. Sprężyny kieszeniowe dzięki swej elastyczności punktowej gwarantują lepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała. Oferujemy wkłady zbudowane z 264 sprężyn na 1m2 materaca, o 7 zróżnicowanych, optymalnie rozłożonych strefach. W zależności od modelu materaca sprężyny są obłożone piankami o różnych właściwościach i parametrach.

Materace kieszeniowe Multi Pocket

Sprężyny multi w porównaniu ze standardowymi materac kieszeniowy multispMaterac sprężynowy kieszeniowy Multipocketrężynami kieszeniowymi gwarantują jeszcze więcej niezależnych punktów podparcia, dzięki zwiększonej ilości sprężyn na 1 m² (508/m²), poszczególne sprężyny mają mniejszą średnicę (Ø 1,4 i 1,5 mm) w zależności od stref (7 stref twardości). Mają dużo większą elastyczność punktową niż sprężyny kieszeniowe.

Materace wysoko-elastyczne

Mają bardzo dobrą sprężystość punktową, dzięki temu materac wysokoelastMaterac wysokoelastycznyycznydoskonale dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Pianka wysoko-elastyczna ma mniej jednolitą strukturę komórkową od standardowej pianki poliuretanowej typu T. Dzięki tej strukturze uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu, sprężystości, elastyczności, oraz wpływa na wydłużenie jej żywotności. 7 stref twardości uzyskujemy dzięki odpowiedniemu profilowaniu pianki. Materace piankowe dedykowane są do użytkowania ze stelażami elastycznymi i regulowanymi.

Materace lateksowe

Wykonane z naturalnego lateksu charakteryzują się bardzo wysoką materac lateksowyMaterac lateksowyelastycznością punktową, są niezwykle wytrzymałe i odporne na zużycie, odporne na trwałe zniekształcenia. Antybakteryjny lateks zapewnia wysoką higieniczność wnętrza materaca oraz gwarantuje poprawną pozycję kręgosłupa podczas snu. Skład i struktura zapewnia materacom wysoki stopień elastyczności. System kanalików wewnątrz lateksu poprawia jego sprężystość i ułatwia wentylowanie poprzez naturalne odparowywanie wilgoci. Materace lateksowe są zalecane do stosowania z elastycznymi i regulowanymi stelażami.

Materace termo-elastyczne

7-strefowe wykonane z pianki termoplastycznej VISCOmaterac termoplastyczny wMaterac termoelastycznyyprodukowanej na bazie wiskozy opartej na bloku profilowanej pianki wysoko-elastycznej. Materac reaguje na ciepło ciała i idealnie dopasowuje się do kształtu kręgosłupa. Połączenie dwóch rodzajów pianek daje znakomity efekt podczas użytkowania materaca, twarda pianka wysoko-elastyczna zapewnia właściwą sztywność wkładu, natomiast warstwa pianki termo-elastycznej gwarantuje komfort całego materaca. Materace termoplastyczne są zalecane do stosowania z elastycznymi i regulowanymi stelażami.

 Sprawdź pełną ofertę materacy Hilding.

Pokrowiec materaca

Podczas wyboru materaca, nie tylko decydujemy o odpowiednim modelu czy twardości, wybieramy także pokrowiec w którym nasz materac będzie wykonany. Istotną kwestią jest utrzymanie higieny czyli możliwość ściągnięcia, wyprania pokrowca, oraz jego jakość i walory użytkowe. Wszystkie informacje na temat typów pokrowców znajdziesz tutaj.

 

Stelaż pod materac

Jest często niedoceniany a to bardzo ważny element łóżka. Najlepszym rozwiązaniem są stelaże elastyczne. Zapewniają właściwe podparcie, wentylacje, istotnie wspomagają sprężystość materaca, a także przedłużają jego żywotność.

Wyróżniamy trzy podstawowe typy stelaży elastycznych:

Stelaż elastyczny Family Classic

 

Stelaże Classic – bez regulacji wezgłowia i podnóżka

 

 

Stelaż elastyczny ręcznie regulowany Family Expert

 

 

Stelaże Expert – z manualną regulacją położenia wezgłowia i podnóżka

 

 

 

Stelaż elastyczny elektrycznie regulowany Family Moto

Stelaże Moto – z elektryczną regulacją położenia wezgłowia i  podnóżka

 

 

 

Producenci łóżek często oferują w komplecie pseudo stelaże wykonane z pociętych płaskich listew drewnianych złączonych ze sobą taśmą. Stanowczo odradzamy takie rozwiązanie. Niewłaściwie dobrany stelaż powoduje deformację materaca!

Sprawdź pełną ofertę stelaży Hilding.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń