> > > Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Zainspiruj się.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? Wcale nie musi być różowy i cukierkowy. Ważne jest aby był urządzony z pomysłem i w sposób praktyczny. Wykorzystajmy miejsce maksymalnie, tak aby wygospodarować przestrzeń do nauki, odpoczynku i zabawy.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Nasza córka w swoim królestwie musi czuć się wyjątkowo i swobodnie. Jej pokój powinien odzwierciedlać jej charakter i indywidualizm. To właśnie w  tym pomieszczeniu spędza najwięcej czasu, dlatego musimy zadbać o to aby znalazło się tam wszystko czego potrzebuje do nauki, zabawy, rozwijania swoich pasji, fantazji i kreatywności.

Wraz z wiekiem dziewczynki, zmieniają się jej potrzeby i oczekiwania, które musimy wziąć pod uwagę, Przedszkolak potrzebuje dużo wolnej przestrzeni do zabawy na podłodze klockami i lalkami. Dziewczynka, która chodzi już do szkoły potrzebuje biurko i pierwszą biblioteczkę, a nastolatka większą szafę i półki do przechowywania swoich pierwszych kosmetyków.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Warto zaprosić dziecko do procesu urządzania swojego pokoju. Dajmy mu możliwość wybrania swojego ulubionego koloru ścian, dekoracji oraz mebli. Nauczy się w ten sposób podejmowania decyzji, a także będzie to miało wpływ na kształtowanie jego stylu, wyczucia smaku oraz rozwoju wyobraźni.

Porządek w pokoju dziecka

Aby córka pilnowała porządku w swojej sypialni, najpierw musimy zapewnić jej do tego odpowiednie warunki. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy posiada wystarczającą ilość mebelków, a także dodatkowych pudeł, kartonów czy wiklinowych koszy, które fajnie wyglądają i mogą pomieścić mnóstwo skarbów dziecka; zabawek, pamiątek z podróży, zdjęć szkolnych, książek, pamiętników…

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Meble do pokoju dziewczynki

Meble możemy wymieniać co kilka lat lub kupić takie, które będą rosły wraz z dzieckiem. Bez problemu znajdziemy regulowane biurko oraz krzesełko, których wysokość można ustawić do wzrostu dziecka. Natomiast jeśli chcemy odmienić pozostałe meble np. szafę czy regały na książki, wystarczy je pomalować lub okleić specjalną okleiną i będą wyglądały na nowe! Jeśli wnętrze jest niewielkie warto wstawić do niego antresolę. Dla dziecka spanie na „górze” będzie fantastyczną atrakcją. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy więcej miejsca na inne meble lub po prostu wolną przestrzeń do zabawy.

Łóżko i materac dla dziecka

Najważniejszym meblem w pokoju naszej córki jest bez wątpienia łóżko. Wyspane dziecko, to zdrowe dziecko! Sen jest konieczny dla prawidłowego rozwoju naszej pociechy. Zdrowy i komfortowy  wypoczynek zapewni tylko odpowiednio dobrany materac. Nie może być on za miękki, gdyż nie będzie stanowił dobrego podparcia dla młodego kręgosłupa, ani za twardy, ponieważ wtedy dziecko nie będzie się wysypiać, będzie mu niewygodnie, mogą nawet drętwieć mu kończyny. Nie warto oszczędzać na łóżku i super wygodnym materacu.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Kolory ścian w pokoju dziewczynki

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka warto zastosować kolory na ścianach. Pamiętajmy o zasadzie, że ciepłe kolory np. czerwony i pomarańczowy mogą być pobudzające, a zimne jak niebieski i zielone uspokajające. Warto zdecydować się na farby zmywalne, ponieważ to jest więcej niż możliwe, że naszą córkę poniesie fantazja i pomaluje jedną ze ścian np. kredkami. Warto również postawić na kreatywność i przyozdobić ściany malunkami ulubionych postaci z bajek naszego dziecka albo przymocować np. wyklejane drzewo, chmurki, motyle lub balony.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Wam z wyborem najlepszego materaca dla córki.

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń