> > > Jak urządzić sypialnię dla chłopca? Zainspiruj się.

Pokój dziecka powinien być wyjątkowy, musi stanowić przestrzeń do wypoczynku, zabawy, rozwoju, nauki oraz pobudzać kreatywność i uczyć utrzymywania porządku. Jak urządzić sypialnię dla chłopca? Zwróćmy uwagę na potrzeby naszego dziecka oraz jego indywidualność.

Jak urządzić sypialnię dla chłopca?

Dla dziecka w wieku szkolnym najważniejszy jest odpowiedni wypoczynek i regeneracja. Wyspane dziecko prawidłowo się rozwija, ma energię do poznawania świata, nauki, odrabiania lekcji, brania udziału w dodatkowych zajęciach, kółkach zainteresowań i oczywiście zabawy oraz rozwijania własnego hobby.

jak urządzić sypialnię dla chłopca (2)

Dziecku musimy zapewnić przede wszystkim wygodne łóżko. Zapomnijmy o rozkładanych wersalkach czy sofach – nie posiadają one porządnego materaca. Młody, rozwijający się kręgosłup powinien mieć najlepsze podparcie. Dla dzieci oraz młodzieży polecamy materace piankowe. Są stosunkowo miękkie i zapewniają dobrą elastyczność punktową. Materace znajdujące się w naszym sklepie internetowym wyprodukowane zostały przez szwedzką firmę Hilding. Zapewniają one wiele stref twardości i dzięki temu doskonały komfort snu, wypoczynku i leżenia.

jak urządzić sypialnię dla chłopca

Materac piankowy Breakdance

Stworzony jest z elastycznych i przewiewnych pianek Flexifoam, z których każda posiada inną twardość – kiedy dziecko podrośnie, wystarczy zmienić stronę materaca aby jego wkład stał się twardszy. Model Breakdance charakteryzuje się również doskonałą przewiewnością. Materac doskonale wentyluje się i dzięki temu nie gromadzą się w nim bakterie, kurz, czy pleśń.

Materac Hilding Breakdance posiada bardzo atrakcyjną cenę i zmienny pokrowiec w ciekawe i zwariowane wzory.

Kiedy łóżko mamy już wybrane, warto zastanowić się nad całą koncepcją pokoju. Postarajmy się urządzić sypialnię dla chłopca w taki sposób, aby odzwierciedlała jego osobowość. Pokój może wyglądać jak statek kosmiczny rodem z serii Star Wars, albo jak domek na drzewie. Chłopak interesuje się dinozaurami, kosmosem, westernami, samochodami lub końmi? Stwórzmy dla niego ten wyjątkowy klimat.

jak urządzić pokój dla chłopca?

źródło zdjęcia: muratordom.pl

pokoj-dla-malego-rajdowca

źródło zdjęcia: muratordom.pl

 Jak urządzić sypialnię dla chłopca – wybór kolorów

Wybór kolorów ścian zależy nie tylko od płci dziecka i gustu rodziców, ale również od jego wieku. W pokoju maluszka doskonale sprawdzą się pastele, jednak już chłopak w wieku przedszkolnym, może zażyczyć sobie bardziej odważne i energetyczne kolory, takie jak niebieski, granatowy, zielony, a nawet czarny czy pomarańczowy. Pamiętajmy, że intensywne barwy takie jak czerwony, czy żółty mogą pobudzać, a stonowane i chłodne kolory uspokajają. Warto przy doborze kolorystyki wziąć pod uwagę charakter dziecka. Aby nie było nudno na ścianach możemy położyć tapety w motywy bajkowe lub namalować ciekawą grafikę.

 Jak urządzić sypialnię dla chłopca – dodatki

Pokój dla chłopca powinien być urządzony kompleksowo i zawierać kącik do nauki (biurko z krzesełkiem, biblioteczka itp.) oraz miejsce i przestrzeń do zabawy. Musi być również funkcjonalny i praktyczny – posiadać meble, w których można schować wiele zabawek i różnych przedmiotów. Dobrze sprawdzą się kolorowe kartonowe pudla, skrzynie na kółkach lub wiklinowe kosze.

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń