> > > Jak urządzić sypialnię dla chłopca? Zainspiruj się.

Pokój dziecka powinien być wyjątkowy, musi stanowić przestrzeń do wypoczynku, zabawy, rozwoju, nauki oraz pobudzać kreatywność i uczyć utrzymywania porządku. Jak urządzić sypialnię dla chłopca? Zwróćmy uwagę na potrzeby naszego dziecka oraz jego indywidualność.

Jak urządzić sypialnię dla chłopca?

Dla dziecka w wieku szkolnym najważniejszy jest odpowiedni wypoczynek i regeneracja. Wyspane dziecko prawidłowo się rozwija, ma energię do poznawania świata, nauki, odrabiania lekcji, brania udziału w dodatkowych zajęciach, kółkach zainteresowań i oczywiście zabawy oraz rozwijania własnego hobby.

jak urządzić sypialnię dla chłopca (2)

Dziecku musimy zapewnić przede wszystkim wygodne łóżko. Zapomnijmy o rozkładanych wersalkach czy sofach – nie posiadają one porządnego materaca. Młody, rozwijający się kręgosłup powinien mieć najlepsze podparcie. Dla dzieci oraz młodzieży polecamy materace piankowe. Są stosunkowo miękkie i zapewniają dobrą elastyczność punktową. Materace znajdujące się w naszym sklepie internetowym wyprodukowane zostały przez szwedzką firmę Hilding. Zapewniają one wiele stref twardości i dzięki temu doskonały komfort snu, wypoczynku i leżenia.

jak urządzić sypialnię dla chłopca

Materac piankowy Breakdance

Stworzony jest z elastycznych i przewiewnych pianek Flexifoam, z których każda posiada inną twardość – kiedy dziecko podrośnie, wystarczy zmienić stronę materaca aby jego wkład stał się twardszy. Model Breakdance charakteryzuje się również doskonałą przewiewnością. Materac doskonale wentyluje się i dzięki temu nie gromadzą się w nim bakterie, kurz, czy pleśń.

Materac Hilding Breakdance posiada bardzo atrakcyjną cenę i zmienny pokrowiec w ciekawe i zwariowane wzory.

Kiedy łóżko mamy już wybrane, warto zastanowić się nad całą koncepcją pokoju. Postarajmy się urządzić sypialnię dla chłopca w taki sposób, aby odzwierciedlała jego osobowość. Pokój może wyglądać jak statek kosmiczny rodem z serii Star Wars, albo jak domek na drzewie. Chłopak interesuje się dinozaurami, kosmosem, westernami, samochodami lub końmi? Stwórzmy dla niego ten wyjątkowy klimat.

jak urządzić pokój dla chłopca?

źródło zdjęcia: muratordom.pl

pokoj-dla-malego-rajdowca

źródło zdjęcia: muratordom.pl

 Jak urządzić sypialnię dla chłopca – wybór kolorów

Wybór kolorów ścian zależy nie tylko od płci dziecka i gustu rodziców, ale również od jego wieku. W pokoju maluszka doskonale sprawdzą się pastele, jednak już chłopak w wieku przedszkolnym, może zażyczyć sobie bardziej odważne i energetyczne kolory, takie jak niebieski, granatowy, zielony, a nawet czarny czy pomarańczowy. Pamiętajmy, że intensywne barwy takie jak czerwony, czy żółty mogą pobudzać, a stonowane i chłodne kolory uspokajają. Warto przy doborze kolorystyki wziąć pod uwagę charakter dziecka. Aby nie było nudno na ścianach możemy położyć tapety w motywy bajkowe lub namalować ciekawą grafikę.

 Jak urządzić sypialnię dla chłopca – dodatki

Pokój dla chłopca powinien być urządzony kompleksowo i zawierać kącik do nauki (biurko z krzesełkiem, biblioteczka itp.) oraz miejsce i przestrzeń do zabawy. Musi być również funkcjonalny i praktyczny – posiadać meble, w których można schować wiele zabawek i różnych przedmiotów. Dobrze sprawdzą się kolorowe kartonowe pudla, skrzynie na kółkach lub wiklinowe kosze.

 

Pin It on Pinterest

Share This

Ciekawe? Udostępnij!

Udostępnij tą stronę na swoim profilu