> > > Jak naprawić skutki nieprzespanej nocy?

Zdarza się, że z wielu różnych powodów zarwiemy noc. Czasami nie możemy zasnąć, ponieważ boli nas głowa, mieliśmy dzień pełen wrażeń, przeszkadzają nam hałasy dochodzące zza okna lub od sąsiadów… Każdy dzień jest ważny! Nie marnujmy naszego cennego czasu – postarajmy się naprawić katastroficzne skutki nieprzespanej nocy. Sen jest niezbędnym i kluczowym elementem decydującym o zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Jego brak sprawia, że stajemy się rozdrażnieni i mamy problemy z koncentracją. Nasz metabolizm zwalnia, a produktywność umysłu znacznie spada. Konsekwencje przekładają się również na wygląd ciała. Cera staje się poszarzała, powstają worki pod oczami, a spojrzenie traci blask.

jak dobrze wyglądać po nieprzespanej nocy

Jak dobrze wyglądać po nieprzespanej nocy?

Nawadnianie organizmu

Pijąc odpowiednią ilość wody, mamy więcej energii. Kiedy jesteśmy odwodnieni nasza produktywność spada. Nasz organizm w aż 60 – 70 procentach składa się z wody. Odwodnienie sprawia, że dochodzi do zaburzeń podstawowych funkcji fizjologicznych. Szczególnie po nieprzespanej nocy, warto sięgać po duże ilości płynów. To nie musi być tylko woda mineralna. Doskonale sprawdzą się również ziołowe herbatki, napary, na przykład imbirowy lub z kurkumy.

jak poradzić sobie ze zmęczeniem

Domowe SPA

Aby szybko i skutecznie poprawić wygląd skóry, najlepiej sięgnąć po maseczkę do twarzy. Postawmy na maseczki nawilżające oraz rozświetlające. Wiemy, że rano zawsze brakuje czasu. Jednak maseczkę można nałożyć na twarz i w tak zwanym międzyczasie przygotowywać śniadanie lub prasować ubrania do pracy. Wielozadaniowość!

jak poradzić sobie ze zmęczeniem

Tego dnia warto wykonać delikatny makijaż. Polecamy użyć rozświetlacza, np. w formie pudru lub w sztyfcie. Doda blasku i rozprawi się z szarą i ziemistą cerą.

Zdrowe posiłki

Zrezygnujmy z ciężkostrawnych posiłków. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się pełnowartościowy i naładowany witaminami posiłek, np. sałatka lub kasza z warzywami. Do tego zielony sok z awokado, zielonego ogórka, cytryny i mięty i od razu poczujemy jak wraca nam energia do działania.

jak dobrze wyglądać po nieprzespanej nocy

Energetyczna drzemka

Krótka, około 15 minutowa drzemka może być zbawieniem. Po przyjściu z pracy, warto położyć się na kilkanaście minut (włączmy budzik). Nasz organizm zregeneruje się i będziemy mieć, siłę aby przetrwać i wykorzystać ten dzień do samego końca!

Dobry materac

Aby minimalizować ryzyko nieprzespanej nocy, warto zainwestować w dobry materac. Wybierzmy sprawdzony model. Materac dopasowany do naszych potrzeb ma odpowiedni rozmiar, idealną twardość i magiczną moc przyciągania! Otula do snu i daje poczucie bezpieczeństwa. To nasz azyl! Miejsce, w którym czujemy się komfortowo i spokojnie.

jak poradzić sobie ze zmęczeniem

Pozytywna energia

Postarajmy się zrobić coś co lubimy i co nas odpręża. Może po pracy wybierzmy się do kina lub na masaż? Zorganizujmy sobie spokojny wieczór. Zrezygnujmy z wyczerpującego treningu, czy uciążliwych zakupów. Zróbmy sobie pyszną kolację, włączmy film, lub zakopmy się w wygodnym fotelu lub łóżku z ciekawą książką.

Kolejna noc na pewno będzie lepsza!

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń