> > Jak dobrać twardość materaca?

Twardość materaca powinna być dobierana adekwatnie do naszej wagi, pozycji ciała podczas snu jak i indywidualnych preferencji.

Właściwie dobrany materac nie może być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Materac jest właściwie dobrany, gdy nasze ciało nie zapada się zbyt głęboko i możemy swobodnie zmieniać swą pozycję.

Twardość materaca – informacje

 

Strefy twardości

Aby czuć się komfortowo w czasie snu, aby nie odczuwać bólu i niewygody, Hilding oferuje materace o zróżnicowanych 7 strefach twardości.

Aby czuć się komfortowo w czasie snu, aby nie odczuwać bólu i niewygody, Hilding oferuje materace o zróżnicowanych 7 strefach twardości.

 

Leżąc na materacu każdy człowiek wywiera zróżnicowany nacisk na jego powierzchnię. Aby czuć się komfortowo w czasie snu, aby nie odczuwać bólu i niewygody, Hilding oferuje materace o zróżnicowanych 7 strefach twardości. Strefy ułożone są w materacy symetrycznie, tak aby można
było odwracać materac, co korzystnie wpływa na jego żywotność. Taki system umożliwia właściwe podparcie głowy, ramion, pasa i bioder.

Kręgosłup prawdę Ci powie

 

Ułożenia kręgosłupa to najlepszy i najbardziej obiektywny wyznacznik tego, czy dany materac jest dla nas i dla naszej wagi idealny.

Ułożenia kręgosłupa to najlepszy i najbardziej obiektywny wyznacznik
tego, czy dany materac jest dla nas i dla naszej wagi idealny.

 

Twardość materaca najłatwiej sprawdzić leżąc na nim i obserwując jak układa się nasze ciało. Ułożenia kręgosłupa to najlepszy i najbardziej obiektywny wyznacznik tego, czy dany materac jest dla nas i dla naszej wagi idealny.
Musimy pamiętać, że śpiąc na boku, zwiększamy nacisk na nasze barki (piersiowy odcinek kręgosłupa) i biodra (lędźwiowy odcinek kręgosłupa), co przy zbyt dużej twardości materaca może spowodować niewłaściwy obieg krwi w nogach i ramionach. Przy właściwej twardości materaca kręgosłup w takiej pozycji układa się niemal w linii prostej. Osoby śpiące na boku powinny zatem wybierać materace bardziej miękkie.
Jeśli natomiast śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar naszego ciała rozłożony jest na większej powierzchni, miejsc styku naszego ciała z powierzchnią materaca jest dużo więcej i bardziej równomiernie rozkładamy wówczas nasz ciężar. W takim przypadku właściwa twardość
materaca to taka, przy której kręgosłup na odcinku lędźwiowym naturalnie wygina się w łuk i nie przylega ściśle do materaca.

Twardość materaca zależy od wagi

 

Musimy bez wątpienia zwrócić uwagę na fakt, że osoby o różnej wadze będą inaczej odczuwały twardość tego samego materaca. Osoba o mniejszej wadze testująca materac może uznać produkt za zbyt twardy, podczas gdyby osoba o większej wadze leżąca na nim może stwierdzić, że materac jest dla niej za miękki. Pamiętajmy, materac powinien otulać ciało tak, by ramiona i biodra się w nim lekko zapadały, a kręgosłup pozostawał prosty. Im wyższa waga ciała, tym materac powinien być twardszy.

W naszej ofercie materacy Hilding dostępne są materace różniące się między sobą stopniem twardości – od bardzo miękkich do bardzo twardych. Na stronie internetowej Hilding przy każdym materacu została umieszczona grafika pokazującą stopień jego twardości .

Jeśli potrzebujesz rady odnośnie wyboru materaca skontaktuj się z nami, a nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Opracowanie własne na podstawie ogólnodostępnych materiałów. 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń