> > > Jak dobrać materac dla dziecka?

Maluchy większość dnia i nocy przesypiają, dlatego komfortowy i zdrowy sen jest tak dla nich istotny. Czy wiesz jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze materaca dla Twojego Dziecka?

Jak dobrać materac dla dziecka?

Materac przede wszystkim powinien zapewniać komfort dla plecków. Najważniejsza jest odpowiednia twardość. Na twardym materacu dziecku będzie niewygodnie, miękki jest natomiast niezdrowy dla kręgosłupa. Najlepszym wyborem będzie materac elastyczny, który dopasuje się do budowy i ciężaru ciała dziecka. Ważne jest aby materac był nowy. Nie należy dziecku kupować używanego materaca, ponieważ będzie on już dopasowany do sylwetki innego dziecka.

 Z czego wykonano materac?

Kolejną ważną cechą dobrego materaca są surowce z których jest wykonany. Jeśli zdecydujesz się na materac sprężynowy, zdecyduj się na model z dużą ilością sprężyn. Materace piankowe powinny być wykonane z wysokiej jakości antybakteryjnej pianki i z dobrą wentylacją wkładu. Ciekawą opcją jest materac z wkładem z kokosa. W naszej ofercie znajdziesz materac dwustronny – Baby Coco utwardzony warstwą kokosu, schowaną między dwoma warstwami pianki. Materac oferuje dwa różne wsparcia dla dziecka – bardziej miękkie i bardziej twarde. Pamiętaj również o higienicznych aspektach materaca. Dzięki profilowanej piance Flexifoam o doskonałej wentylacji o porowatej strukturze materac Baby Hypoallergic jest bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka.

 

materac dziecięcy

 

 Rozmiar materaca jest kluczowy

Dopasuj rozmiar materaca do łóżeczka. W materacu Baby Safe  boczki są wyższe od blatu, dzięki czemu materac ma kształt łódeczki i jest wyjątkowo bezpieczny dla dziecka – utrudnia wypadnięcie dziecka w przypadku używania materaca poza łóżeczkiem.

Nie oszczędzaj na materacu dla dziecka i kiedy dziecko podrośnie kup mu nowy. Miękkość materaca dopasowana dla niemowlaka będzie już nieodpowiednia dla dzieci starszych. Dlatego kiedy dziecko podrośnie oraz zwiększy masę ciało powinno dostać nowy materac.

Możesz również zadbać o walory estetyczne materaca takie jak ciekawy kolor czy nadruki. Na ładnym i ciekawie zaprojektowanym materacu Twojemu dziecku będzie się spało przyjemniej.

W naszej ofercie znajdziesz materace o wymiarach: 60/120 oraz 70/140. Kupując materac  zwróć również uwagę na długość gwarancji oferowanej przez producenta oraz sprawdź czy posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i dziecka.

 

materac dziecięcy baby safe

 

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń