> > > Jak dbać o materac ? Poznaj podstawowe zasady.

Jak dbać o materac

Znaleźliście idealny materac i chcecie, aby służył Wam jak najdłużej? Materace firmy Hilding posiadają gwarancję nawet do 15 lat! Jednak mogą posłużyć Wam znacznie dłużej, jeśli będziecie przestrzegać kilku zasad.

 

 

 

 

1. Nie kładź materaca na podłodze

Pierwszym zakupem do nowego mieszkania jest oczywiście materac. Jeśli chcesz zaoszczędzić i odłożyć zakup ramy łóżka – nie rób tego! Skróci to znacznie jego żywotność. Materac, który leży bezpośrednio na podłodze nie „oddycha”, przez co gromadzi się w nim wilgoć, a w konsekwencji nawet pleśń. Zakup stelaża jest koniecznym wydatkiem. Dzięki niemu materac nie odkształci się, pozwoli to też uniknąć problemów z powyginanymi sprężynami. Koniecznie dobierz funkcjonalność stelaża do swoich potrzeb. Niektóre modele mają możliwość regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka lub zapewniają unoszenie materaca i możliwość korzystania ze skrzyni na pościel. Zapoznaj się z szeroką ofertą stelaży tutaj.

stelaż podnoszony - jak dbać o materac

 

2. Korzystaj z ochraniacza na materac

Jeśli łóżko nie służy Wam tylko do spania i spędzacie  w nim wiele czasu, jedząc niedzielne śniadania, oglądają telewizję, czytając książki, śpiąc z małymi dziećmi lub zwierzętami zwiększacie ryzyko zabrudzenia materaca. Idealnym rozwiązaniem jest ochraniacz na materac, który zabezpiecza przez zalaniem, plamami czy kurzem. W naszej ofercie znajdziecie ochraniacze bawełniane oraz wodoodporne. Więcej informacji o ochraniaczach znajduje się tutaj. Elementem dekoracyjnym, który dodatkowo ochroni Twoje łóżko oraz pościel przed kurzem może być stylowa narzuca lub pled.

ochraniacz na materac - jak dbać o materac


3. Przekładanie materaca na drugą stronę

Jeśli Twoje ciało przez kilkaset nocy uciska na jedno miejsce materaca, może się on odkształcić. Dlatego materac należy odwracać miej więcej co sześć miesięcy o 180 stopni,aby mógł „odpocząć”i wrócić do swojego pierwotnego, ergonomicznego kształtu. Warto również odwracać materac do góry nogami, czyli miejsce w którym zwykle masz głowę, odwróć tak abyś miał tam teraz nogi.

Łóżko tapicerowane, stelaż - jak dbać o materac


4. Materac nie służy do zabawy

Jeśli Wasze pociechy korzystają z łóżka jak z trampoliny, zaproponujcie im inne miejsce do zabawy. Skacząc po łóżku można uszkodzić sprężyny, co niesamowicie obniży komfort snu.

jak dbać o materac


5. Wentylacja materaca

Właściwą wentylację materaca zapewni profesjonalny stelaż elastyczny, umieszczony w odpowiedniej ramie łóżka. Listwy w stelażu muszą być oddalone od siebie 3 do 4 centymetrów, rama łóżka powinna stać  na nóżkach lub dwa boki łóżka powinny być uniesione ponad powierzchnię. Jeśli w łóżku zamontowane jest dno pojemnika na pościel powinno ono posiadać otwory wentylacyjne. Taka budowa łóżka zapewni właściwą cyrkulację powietrza i odpowiednią wentylację materaca.

materac sprężynowy - jak dbać o materac


6. Dbaj o czystość materaca

Czy wiecie, że w materacu może znajdować się się nawet kilka kilogramów ekstra masy w postaci kurzu, naskórka, włosów oraz ok 2 500 000 roztoczy?  Cały ten brud może być przyczyną wiele uczuleń, dlatego dbanie o higienę materaca jest niezwykle ważne. Regularnie czyśćcie oraz odkurzajcie materac specjalnym odkurzaczem z filtrem zatrzymującym roztocza. Nie zapominajcie prać systematycznie ochraniacz na materac – roztocza giną w temperaturze 55 stopni.

materac-czyszczenie - jak dbać o materac

Śpijcie zdrowo i komfortowo!

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń