> > > Feng Shui – jak urządzić sypialnię ?

Feng Shui – informacje

Feng Shui (wiatr i woda) jest starożytną chińską sztuką planowania przestrzeni, która ma harmonizować przepływ energii w mieszkaniu. Feng Shui opiera się na założeniu, że wystrój odzwierciedla wnętrze oraz unikalną osobowość swojego właściciela. Feng Shui również stara się określić przestrzeń, w taki sposób, aby nas chroniła i wspierała w codziennym życiu. Stosując się do zasad Feng Shui w sypialni można zwalczyć m.in. problemy z bezsennością.

Feng Shui w sypialni

Zgodnie z chińską sztuką urządzania wnętrz najważniejszy jest komfort. Dlatego meblując sypialnię warto skupić się na osiągnięciu harmonii i ergonomii. Dostęp do łóżka powinien być zapewniony z dwóch stron – nie należy ustawiać mebla bokiem do ściany. Najlepsze ustawienie to „głową do ściany”, czyli w tzw. strategicznej pozycji, w której widzisz cały swój pokój. Zagłówek łóżka nie powinien znajdować się na tej samej stronie co okno lub drzwi. Może to być przyczyną złej kondycji psychicznej i problemów z zasypianiem. Łóżko nie powinno być również skierowane w stronę drzwi, w pozycji trumiennej, która ponoć przynosi pecha.

Feng-Shui-Your-Bedroom-Step-6-Version

Warto również zwrócić uwagę na wygodę łóżka, odpowiednią miękkość materaca oraz surowiec, z którego łóżko jest wykonane (najlepsze jest drewno).

W naszej bogatej ofercie, znajdziesz wiele modeli łóżek kontynentalnych oraz tapicerowanych, na których wyśpisz się komfortowo.

Dowiedz się więcej o ofercie sklepu abcsypialni.

wygodne łóżko

Wzbogać sypialnię w wszelkie elementy wystroju wpływające na jej przytulność, takie jak poduszki, miła w dotyku narzuta, czy koc, lub miękki chodniczek pod łóżkiem. Filozofia Feng Shui skupia się także się na symetrii i partnerstwie, dlatego zadbaj, aby po dwóch stronach łóżka stały takie same, współgrające ze sobą lampki nocne, dające przytłumione światło.

Uważaj na przedmioty, które chowasz pod swoim łózkiem. Mogą one Cię nieświadomie rozpraszać i zakłócać Twój sen. Buty pod łóżkiem sprawiają, że jesteś w ciągłym biegu i pośpiechu. Książku lub dokumenty mogą Cię skłaniać do stymulacji intelektualnej i natłoku myśli przed snem. Jeśli lubisz podróże, pod Twoim łóżkiem mogą znajdować się puste walizki oraz przewodniki po miejscach, do których chciałbyś się udać. Mogą być one aktywatorem Twoich marzeń ;)

Feng Shui

Według Feng Shui, w pomieszczeniu, w którym się śpi nie powinno być luster ani telewizora, ponieważ odbijają one światło oraz energię chi. Ekran jest źródłem silnego pola elektromagnetycznego, które może powodować bezsenność.

feng shui

Kolejna zasada mówi, że w sypialni nie powinny znajdować się żadne przedmioty kojarzące się z pracą (dokumenty, komputer) oraz zbędne przedmioty, wnoszące do Twojej sypialni nieład. Sypialnia jest intymnym miejscem, w którym powinieneś się wyciszyć. Bałagan w Twojej sypialni, może również spowodować bałagan w głowie.

feng-shui

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń