> > > Znaczenie snu dla zdrowia

Sen w życiu człowieka pełni fundamentalną rolę. Maksymą szwedzkiego producenta łóżek oraz materacy Hilding jest: „Wyspani mogą więcej” – podpisujemy się w 100 % pod tą tezą, ponieważ wierzymy, że w wyspanym ciele -zdrowy duch!

Czy wiesz, że w głównej mierze, to odpowiednio dobrany materac oraz łóżko decydują o jakości naszego snu? Dlatego tak ważny jest wybór jak najlepiej przystosowanego modelu do naszych potrzeb.

Znaczenie snu dla zdrowia jest kluczowe. Według badań przeprowadzonych przez firmę Hilding, wynika że prawie 3/4 (71,5%) Polaków czuje się niewyspanym w ciągu dnia,  prawie połowa (49,3%) ma problemy  z zaśnięciem, a mimo to sądzimy, że bezsenność nas nie dotyczy. 48,8% badanych śpi na wersalkach  lub  rozkładanych sofach, chociaż 61,4% z nich przyznaje, że wygodne łóżko jest najważniejszym czynnikiem  decydującym  o  jakości oraz wartości  snu.

 źródło: Badania Jakości Snu przeprowadzone przez Hilding. 

http://hilding.pl/png/hilding/file/pdf/katalog_hildingwyspani_mog_wicejpadziernik_2013_1382520235.pdf

Znaczenie snu dla zdrowia

znaczenie snu dla naszego zdrowia

Sen to głęboki relaks, biologiczna odbudowa organizmu oraz regeneracja sił. Bez niego dosłownie nie moglibyśmy istnieć. Czy wiemy jakie korzyści daje nam wartościowy sen, a jak drastycznie jego braki odbijają się naszym zdrowiu?

W trakcie snu regeneruje się cały nasz organizm, dochodzi do wydzielania hormonów wzrostu (somatotropiny) oraz licznych podziałów komórkowych, dzięki którym między innymi rosną nam włosy, paznokcie i odbudowuje się skóra. Sen redukuje napięcia oraz stres. Wpływa także na utrwalenie w mózgu informacji, dosłownie porządkuje nam w głowie, w jego trakcie z naszej pamięci  usuwane są zbędne oraz nieprzydatne dane gromadzone w trakcie dnia. Nie przez przypadek mówimy: „muszę się z tym przespać” :)

znaczenie snu dla zdrowia

Niewysypianie się to mszczenie się na własnym zdrowiu, które prowadzi nie tylko do rozdrażnienia, pogorszenia samopoczucia zmniejszenia odporności organizmu, sprawności i efektywności w pracy lub szkole, ale również do powstawania wielu chorób. Chroniczny niedobór snu (mniej niż 4 godziny snu w nocy) w ekstremalnych warunkach może przyczynić się nawet do śmierci!

Dowiedz się więcej o skutkach niedoboru snu.

Warunki dobrego snu

Czy wiesz co ułatwi Ci dobry, spokojny i przede wszystkim zdrowy sen?

Aranżacja sypialni nie jest obojętna dla jakości naszego snu. Najważniejszy jest dobry materac oraz łóżko, ale również, prawidłowa temperatura i wilgotność w pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest światło, brak hałasu, odpowiednie i wygodne umeblowanie oraz umiejętnie dobrana, wyciszająca kolorystyka.

 

Słodkich snów :)

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń