> > Ikony designu – ponadczasowe meble

Czy wiesz, które krzesła lub fotele uznawane są za ikony designu? Poznaj kilka kultowych i bardzo porządanych modeli mebli.

Ikony designu – ponadczasowe meble

Krzesło Ant – Arne Jacobsen

Kilka z najbardziej charakterystycznych krzeseł zaprojektował duński projektant Arne Jacobsen. Na pewno kojarzysz jego najbardziej znany model krzesła Ant (mrówka). Krzesło dostępne jest w dwóch wersjach: na trzech i czterech nogach. Bardzo często jest kopiowane, podobny model można kupić m.in. w popularnej IKEI.

 

krzesło mrówka

www.aram.co.uk

krzesło mrówka 3 nogi

www.nest.co.uk

Krzesło Jajko „Egg” – Arne Jacobsen

Kolejnym znanym i równie często kopiowanym dziełem Jacobsena jest fotel Egg (jajko). Stworzył go w  1958 roku dla hotelu Radisson SAS w Kopenhadze. Bardzo łatwo domyślić się dlaczego fotel otrzymał właśnie taką nazwę :) Projektant zaprojektował fotel tak, aby osoba w nim siedząca odczuwała komfort, prywatność oraz bezpieczeństwo. Dostępny jest w tkaninie i skórze w wielu wariantach kolorystycznych.

egg-chair-red

www.vintage-retro-design.com

Stołki Dot – kompaktowe stołki do domu

Równie dużą popularnością cieszą się funkcjonalne stołki Arne Jacobsena. Projekt powstał na początku lat 50. Są zaprojektowane tak, aby były one łatwe w przechowywaniu – doskonale można ułożyć jeden na drugim i tym samym zaoszczędzić przestrzeń. Stołki Dot są odpowiednio wyprofilowane, drewniane i dostępne w wielu kolorach.

arne jacobsen dot

www.suiteny.com

Fotel Barcelona – ręczne, skórzane obicie

Warto również zapoznać się kultowym modelem fotela  Barcelona zaprojektowanym przez kolejnego pioniera designu  Miesa van der Rohe oraz jego partnerkę Lilly Reich. Do 1948 roku licencję na jego produkcję posiadała firma Thonet, a obecnie oryginał produkowany jest jedynie przez firmę Knoll. Fotel Barcelona wyróżnia się pięknym obiciem z wielu ręcznie pikowanych, połączonych ze sobą skrawków skóry. Dostępny jest w wielu kolorach.

Barcelona chair

www.modrestoration.com

Plastikowe krzesło Louis Ghost – stabilne i wytrzymałe

Oryginalne krzesło Louis Ghost zostało zaprojektowane przez Philippe Stack. Krzesło zostało stworzone w stylu Ludwika XV i jest kwintesencją baroku. Pomimo, że jest plastikowe jest bardzo wygodne, stabilne oraz wytrzymałe.

louis ghost chair

Designerskie meble są raczej drogie, ceny sięgają nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych warto jednak w nie zainwestować. Wykonane są z najlepszych materiałów, a ich design jest ponadczasowy. Ich posiadanie jest wyznacznikiem luksusu.

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń