> > > 4 porady na zdrowy sen

Pożegnaliśmy kalendarzowe lato, przywitała się z nami piękna złota jesień. Szybciej robi się ciemno, a poranne wstawanie z łóżka staje się coraz trudniejsze. Nad ranem łóżko wydaje się najwygodniejsze i najcieplejsze na świecie! Sen jest niesamowicie ważny dla naszego zdrowia. Kiedy jesteśmy wyspani stajemy się mniej podatni na choroby oraz przeziębienia. Sen regeneruje organizm i wzmacnia układ odpornościowy. Jak zadbać o zdrowy i wartościowy sen?

4 porady na zdrowy sen

Wygodne łóżko

Podstawą komfortowego wypoczynku jest wygodne łóżko oraz dopasowany do potrzeb materac. Ważne jest aby dobrać twardość materaca oraz jego funkcje do własnych preferencji oraz wagi ciała. Warto zdecydować się model, który dopasowuje się do krzywizn ciała, np, materac piankowy wysokoelastyczny, termoelastyczny lub materac kieszeniowy typu multipocket.

porady na zdrowy sen

Cisza i spokój

Bardzo trudno zasypia się w hałasie, dlatego trzeba zadbać o ciszę. Sypialnia powinna być miejscem, które kojarzy się z relaksem, bezpieczeństwem oraz oazą spokoju. Przy kupnie mieszkania najlepiej jest poznać najbliższą okolicę i sprawdzić, czy okna sypialni nie „wychodzą” na ulicę. Jeśli przeszkadzają Wam hałasy dochodzące z zewnątrz albo np. chrapanie partnera, możecie użyć stoperów do uszów.

Zacienione miejsce

Aby nasz mózg prawidłowo wytwarzał melatoninę – hormon ułatwiający zasypianie, sypialnia powinna być zacieniona, Bardzo dobrze sprawdzają się zaciemniające zasłony lub rolety. Ciekawym gadżetem jest jedwabna opaska na oczy. Można z niej korzystać we własnej sypialni, ale także zabierać w podróż. Ułatwi zasypianie w samolocie oraz pokoju hotelowym.

4 porady na zdrowy sen

Wyciszenie

Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, a w ciągu naszego dnia dużo się dzieje; praca, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, przyjęcia, siłownia oraz wiele dodatkowych aktywności, jesteśmy pobudzeni. Kiedy w końcu położymy się do łóżka, w głowie może kłębić się wiele myśli. Dlatego przed pójściem spać, warto zebrać swoje myśli, na spokojnie zastanowić się nad planem dnia na kolejny dzień. W ten sposób oczyścimy umysł i mentalnie przygotujemy się do zaśnięcia. Warto także sięgać po ziołowe herbatki, np. melisę aby przyspieszyć zasypianie.

porady na zdrowy sen

Czy na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi? Czy potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego artykułu? Czy coś nie zostało przedstawione zrozumiale/czytelnie?

Zadzwoń do doradcy / specjalisty,
a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania!
+48 61-641-7997

Pin It on Pinterest

Idź do sklepu abcsypialni.plDo sklepu abcsypialni.plSklep abcsypialni.plSklep
Zadzwoń 61 641 7997Zadzwoń